A Vidinél hét 100 %-os helyzetről, a Honvédnál borzalmas eseményről beszél az edző

Marko Nikolic szerint talán a szezon eddigi legjobb meccsét játszották. Erik van der Meer számára elfogadható a Videoton elleni döntetlen.
Budai László 2017. szeptember 24., vasárnap 10:01
Szerző: Budai László 2017. szeptember 24., vasárnap 10:01

Anel Hadzic és Holender Filip góljával 1-1-re végződött szombat este a forduló rangadója, a Videoton-Honvéd mérkőzés. A fehérváriak mestere, Marko Nikolic elpuskázott ziccerek sokaságáról, míg kollégája, Erik van der Meer szörnyű kezdésről beszélt az összecsapás után a vidi.hu-n.

Marko Nikolic (Videoton): - Az első félidőben jól játszottunk, hamar vezetést szereztünk, helyzeteket alakítottunk ki, volt egy kapufánk is – irányítani tudtuk a találkozót. Az az érzésem, hogy befejezhettük volna a meccset, a vendégeknek nem igazán voltak helyzetei, de kaptunk egy balszerencsés gólt. A második félidő nyitottabb volt, kockázatot vállaltunk, hiszen nyerni szerettünk volna, így nagyobb szabad területek nyíltak a Honvéd előtt. A nézők jól szórakozhattak, mindkét oldalon veszélyben forogtak a kapuk, az edzőknek ez ilyenkor kevésbé szórakoztató.

Kiegyenlítetté vált a mérkőzés, de összességében mégis az az érzésem, hogy két pontot elveszítettünk ma este. Nagyon sok helyzetet kihagytunk, csak most fel tudok idézni 6-7 100 százalékos szituációt, amelyeket nem sikerült értékesíteni, ennyi lehetőségből több gólt kellett volna szereznünk.

De gratulálok a játékosoknak, mert ismét láttam a küzdőszellemet, valamint gratulálok a Honvéd játékosainak is, mert egy remek mérkőzést játszott a két együttes – talán a szezonban a legjobbat. Nem utolsósorban köszönöm a szurkolóknak, hogy ma is végig a csapat mögött álltak.

Erik van der Meer (Honvéd):

Az a borzalmas, hogy készültünk rá, hogy az egyéni hibákat elkerüljük. Fel is hívtuk a játékosok figyelmét, hogy az első 5 percben inkább a biztos megoldásokat válasszák, erre a 3. percben gólt kaptunk egy egyéni hibát követően. Ez olyan luxus, amit nem engedhetünk meg egy ilyen csapat ellen.

Még az első félidőben egyenlítettünk és visszajöttünk a meccsbe. A második játékrészben mindkét együttesnek voltak lehetőségei, nyerhetett volna a Vidi is, mi is, végül maradt a döntetlen, ami úgy érzem, egy elfogadható eredmény.