NB I: Továbbra is gödörben a Diósgyőr, ezúttal a fővárosban kaptak ki - tabella

Hiába alakított ki két nagy helyzetet, gólképtelen maradt, így a Honvéd otthonából is pont nélkül távozott a Diósgyőr.
Csakfoci Admin 2018. október 6., szombat 16:34
Szerző: Csakfoci Admin 2018. október 6., szombat 16:34

Egy-egy távoli lövés jelentette az első próbálkozásokat a szombat délutáni Honvéd-DVTK bajnokin. Danilo, majd a túloldalon Tajti próbálkozott, de mindketten célt tévesztettek. A 23. percben Pilik lövését ütötte ki Antal, majd fejjel tisztázott a DVTK kapusa a 32. minutumban pedig Holender lőtt a tizenhatos vonalából, kevéssel a bal alsó mellé. Hiába volt aktívabb a Honvéd, a félidő végén a diósgyőriek szerezhettek volna vezetést: Makrai cselezte magát ziccerbe, Gróf azonban védeni tudta lövését.

Holender, majd Danilo kevéssel célt tévesztő lövésével indult a második félidő, majd cserék következtek, aztán Heffler próbálkozásait blokkolták a vendégvédők. A 67. percben érett góllá a hazai fölény: Nem tudtak felszabadítani a diósgyőri védők, így Holenderhez került a labda, aki kissé balról lőtt, a labda Karanon megpattanva jutott a kapuba (1-0). Gyorsan jöhetett volna a válasz, a 71. minutumban Shestakov remek cselei után adott be jobbról, Bacsa azonban öt méterről mellé fejelt. Ezt követően a Honvéd többször is közel járt a második gólhoz, de maradt az 1-0, ami - bár a DVTK-nak volt két nagy gólszerzési lehetősége - megérdemeltnek mondható.

A vendégek sorozatban ötödik bajnokijukon maradtak nyeretlenek, így továbbra is az utolsó előtti helyen állnak.

Honvéd - DVTK 1-0

Gólszerző: Holender 67.

FRISS TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.