Olyan játékos mentheti meg a Honvédot, aki 1694 nap után lőtt gólt az NB I-ben - videó

A 2016 augusztusa után az NB I-ben újra eredményes Nagy Dominik góljával győzött a Honvéd a ZTE otthonában lejátszott kiesési rangadón.
Dudás Gábor 2021. április 11., vasárnap 18:46
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 11., vasárnap 18:46

Nagy csata zajlott a pályán az első játékrészben, de egyik csapat sem kényeztette el a tévénézőket a helyzetek kialakításával. A 8. percben Demjénnek kellett bemutatnia az első védést, Kálnoki Kisről pattant veszélyesen a labda a saját kapuja felé. A 11. percben Balogh Norbert esett el Lesjak mellett a 16-oson belül, de Farkas Ádám játékvezető - a látottak alapján helyesen - nem ítélt büntetőt.

A 21. percben gazdag, a 31.-ben Tajti lövésében volt benne a gól, majd nem sokkal a szünet előtt Könyves húzott befelé balról, három védőn is áthámozta magát, majd 17-ről alig lőtt a bal alsó mellé. 0-0 volt a félidei állás.

A fordulást követően sem igazán változott a játék képe, a ZTE valamivel veszélyesebb volt - főleg Könyves révén -, de nem igazán volt benne a gól a meccsben. Épp ezért szinte a semmiből jött a Honvéd vezető találata az 57. percben. Zsótér beadását Demjén paskolta ki, épp Nagy Dominik elé, aki pattanós lövést küldött a kapu bal oldalába (0-1).

A magyar válogatott középpályás 2016 augusztusa és 1694 nap után volt újra eredményes a magyar élvonalban!

A kapott gól után rákapcsolt a Zete, és fél perc alatt két egyenlítési lehetősége is volt nem sokkal később, de Könyves, majd Lesjak helyzete is kimaradt. A folytatásban is a hazaiak domináltak, a vendégek pedig inkább visszaálltak és jobbára fegyelmezetten és keményen védekeztek.

A ZTE egyre görcsösebben támadot, feszült is lett a találkozó, ami a tét miatt érthető is volt. Végül maradt a 0-1, a Honvéd nyerte a "hatpontos" zalai találkozót és hat ponttal távolodtak el épp a kiesőzónától.