Fotó: paksifc.hu

NB I: Megtört a jég, a Paks ellen zsebelte be első győzelmét Horváth Ferenc csapata

A fordulás után tizenhárom perc alatt eldöntötte a három pont sorsát a Honvéd, amelynél duplázott Nagy Dominik.
Nyikes Zoltán 2021. augusztus 21., szombat 22:22
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. augusztus 21., szombat 22:22

A három mérkőzés után nyeretlen Budapest Honvéd a Paksi FC-t fogadta a szombati játéknap utolsó találkozóján - a vendégeknél a 400. NB I-es mérkőzését játszotta Böde Dániel, aki védőként a kezdőben kapott helyet.

1. félidő

Már a 4. percben majdnem öngólt láthattak a nézők, amikor is Bőle lapos beadása Kinyik lábáról perdült a saját kapuja felé, de a védő még épphogy csak a gólvonal előtt menteni tudott. De így sem kellett olyan sokat várni az első érvényes gólra, a 20 percben egy felívelt labdát követően Kinyik éppen Nagy Dominikhoz fejelte a labdát, aki Kinyik és Böde mellett betört a 16-oson belülre és 8 méterről laposan a kapuba gurított, 1-0.

Tíz perc múlva jött az egyenlítés: Bőle húzta el Hahn lábát a 16-oson belül, amiért tizenegyest ítélt a játékvezető - a sértett magabiztosan a léc alá vágta a büntetőt, 1-1. Szinte rögtön a középkezdés után Bőle adott középre a 16-oson belül, Lukic pedig a léc alá pörgetett, de Bőle lesen volt, így érvénytelenítették a gólt.

A 44. percben ismét a Paks járt közel a gólhoz, ekkor Lenzsér 11 méterről vette célba a bal alsót, és kis híján gól is lett belőle, de a Honvéd szerencséjére a kapufáról kifelé pattant a labda.

2. félidő

A szünet után villámrajtott vett a Honvéd, egy perc sem telt el, amikor Nono ugratta ki a leshatáron kilépő Lukicot, akinek az első ziccerét bravúrral védte Nagy, de a kipattanót az üres kapura már nem hibázta el a támadó, 2-1.

Négy perccel később is kis híján gólt lőtt a Honvéd, miután Bőle beadása majdnem ziccerben találta Lukicot középen, de Sajbán óriásit mentett, de a 60. percben végül jött a harmadik hazai találat: Bőle-Lukic-Nagy D. volt a labda útja, utóbbi játékos pedig 10 méterről, Nagy G. lábai között laposan a kapuba lő, 3-1.

Bognár György ezt követően hármascserére szánta el magát, de ezúttal a kispadról beszálló játékosok sem tudták igazán felpörgetni a vendégek játékát, és ezúttal elmaradtak a korábban már sokszor látott hatékony támadások – pedig emberelőnybe is kerültek a vendégek Nono második sárgáját követően a 68. percben.

Próbálkozások nélkül azért nem maradtak a paksiak, a 73. percben Szabó bal oldalról érkező beadása után Hahn pörgetett fölé kapásból.

A Honvéd győzelme viszont emberhátrányban sem forgott veszélyben – a hosszabbításban azért egy kapufát még lőtt a Paks –, megérdemelten szerezte meg első győzelmét a mostani idényben Horváth Ferenc csapata.

NB I, 4. forduló

Budapest Honvéd–Paksi FC 3-1 (Nagy D. 20., 58., Lukic 46., ill. Hahn 30. - 11-esből)
Kiállítva: Nono (68.)

Honvéd: Szappanos - Lovric, Batik, Klemenz, Tamás K. - Pantelic (Nagy G., 77.), Nono, Zsótér - Bőle (Hidi, 86.), Lukic (Eppel, 81.), Nagy D. (Májer, 86.).

Paks: Nagy G. - Kinyik, Lenzsér, Böde (Szendrei, 75.) - Sajbán (Nagy R., 60.), Papp K., Bognár (Szélpál, 60.), Tamás O., Szabó J. - Ádám (Haraszti, 60.), Hahn.