NB I: A Honvéd mentőgólja a Diósgyőrnek is fáj, de a Budafokot ki is ejtette

A Mezőkövesd matematikailag is bebiztosította bentmaradását a Honvéd otthonában kiharcolt döntetlennel, a kispestiek lehetnek kevésbé elégedettek a vasárnap esti egy ponttal (2-2).
Dudás Gábor 2021. április 25., vasárnap 21:28
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 25., vasárnap 21:28

Az OTP Bank Liga 31. fordulójának zárómérkőzésén a Budapest Honvéd a Mezőkövesdet fogadta az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Gazdag előtt adódott a mérkőzés első helyzete, a vezetést azonban a vendégek szerezték meg a 16. percben: Jurina bepasszába csak belekapott Tujvel, amely így Vutov elé került. Őt még szerelték, de a labda így továbbcsorgott Cseri elé, aki az üres kapuba passzolt (0-1).

A 22. minutumban Gazdag jobbról beívelt szabadrúgása után Batik fejelt centikkel a bal alsó mellé, majd a játékrész hajrájában Gazdag szöglete után Lovric bólintott mellé. Parázs hangulatban ért véget az első félidő, 45 perc alatt mindkét oldalon három-három sárga lap villant.

A fordulás után is nagy erőfeszítéseket mozgósítva ment előre a Honvéd, aminek gyorsan meg is lett az eredménye: egy kisszöglet után Gazdag adott be balról, az érkező Batik pedig 6 méterről fejelt a hálóba (1-1).

A 64. percben Bőle lőtt 20 méterről, jobbról, Szappanos szögletre ütötte a labdát. Cserék és újabb sárga lapok jöttek, majd a hajrára felélénkült a játék is. A 83. percben egy kontrával Nagy Dániel ment el a bal oldalon, középre adására Jurina érkezett és néhány lépésről a hálóba lőtt (1-2).

Nem sikerült azonban megtartaniuk az előnyt a kövesdieknek, a mindent egy lapra feltévő hazaiak a 89. minutumban egyenlítettek: Gazdag szöglete után nagy kavarodás alakult ki a Honvéd kapuja előtt, végül Balogh lövését Szappanos már csak a gólvonal mögött tudta megfogni (2-2).

Az ötperces ráadásban a csereként beállt Traoré fejese jelentette a legnagyobb veszélyt a kapura, de a labda mellé szállt, így végül maradt a 2-2, ami után a Honvéd helyzete továbbra sem biztos a bennmaradást illetően - a Mezőkövesd közben matematikailag is biztosította jövő évi élvonalbeli tagságát.

A Budafok viszont ezzel az eredménnyel már kiesett az OTP Bank Ligából.

OTP Bank Liga, 31. forduló:

Bp. Honvéd - Mezőkövesd 2-2 (Batik 50., Balogh N. 89., ill. Cseri 16., Jurina 83.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

Honvéd: Tujvel - Mezghrani, Batik, Lovric, Aliji (Traoré, 87.) - Hidi (Kesztűs, 68.), Kamber, Gazdag, Nagy D., Bőle (László, 81.) - Eppel (Balogh N., 68.)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas, Szeles, Katanec, Vajda - Besirovic (Vojtus, 74.), Martic (Karnitskiy, 58.), Cseri (Chrien, 58.), Nagy D. - Vutov (Rui Pedro, 58.), Jurina

Edzőváltás az NB I-ben a 2-9 után: "Ez számomra megalázó"
A Paksi FC elleni súlyos, 9-2-es hazai vereséget követően a Budafok vezetőedzője, Csizmadia Csaba benyújtotta lemondását, amit az NB I-ben sereghajtó klub vezetősége elfogadott.