NB I: A Honvéd emberelőnyben sem tudott nyerni a Paks ellen

Az OTP Bank Liga 19. fordulójában a Honvéd szűk félórát emberelőnyben játszott a Paks ellen, de így sem tudott három pontot szerezni.
Privacsek András 2021. február 3., szerda 19:24
Szerző: Privacsek András 2021. február 3., szerda 19:24

A Honvéd kezdett aktívabban, de a nagyobb helyzetei a Paksnak voltak az első félidőben. A mérkőzés egy Balogh-fejessel kezdődött, amit Hegedüs biztosan fogott, majd Szendrei próbálta átemelni a kapust, gyenge volt a próbálkozása. A 25. percben megszerezhette volna a vezetést a Paks. Előbb Bognár távoli, kemény lövést ütötte ki Tujvel, majd Ádám duplázását is hatástalanította a kispesti kapus.

Jól kezdte a második félidőt a Paks. A 49. percben Bognár beadását követően Ádám passzolt közelről a kapuba. Hat perccel később egyenlítettek a hazaiak: Bőle centerezésére Balogh ugrott a legmagasabbra, megelőzte Hegedüst is és 5 méterről a kapuba fejelt.

A félidő közepén Papp gyorsan összeszedett két sárgát és ezzel kiállt, emberelőnybe került a Honvéd.

Ezt követően ugyan a Honvéd mezőnyfölényben játszott, de kapura nem jelentett veszélyt, így maradt az 1-1.

Budapest Honvéd - Paksi FC 1-1 (Balogh 56., ill. Ádám 49.)

Budapest Honvéd: Tujvel - Lovric (Nagy D., 46.), Batik, Kamber, Bardea, Tamás (Zsótér 75.) - Szendrei, Bocskay (Gale 75.), Gazdag - Bőle (Traoré, 67.), Balogh

Paksi FC: Hegedüs - Lorentz, Gévay, Szabó - Kulcsár, Papp, Bognár I. (Bognár D., 64.), Tamás, Bertus - Nagy (Sajbán 64.), Ádám (Hahn 64., Lenzsér 91.)