NB I: A Honvéd a 94. percben fordított a listavezető ellen - videó

Bár egy öngóllal már a második percben hátrányba került, az utolsó pillanatokban győztes gólt szerzett, amivel a tabella negyedik helyére lépett fel a Honvéd.
Csakfoci Admin 2021. október 1., péntek 21:57
Szerző: Csakfoci Admin 2021. október 1., péntek 21:57

Az NB I 8. fordulójának nyitómérkőzésén a Budapest Honvéd a bajnokság éllovasát, a Kisvárdát fogadta a Bozsik Stadionban.

Két percet sem kellett várni a gólra: Bumba a bal oldalról ívelt középre, a felszabadítani szándékozó Tamás azonban saját kapujába vágta a labdát (0-1). A 7. minutumban azonban jött  gyors válasz: egy bal oldali szöglet után Lovric lőtte a kapu elé a labdát, ahol Klemenz félig a kapunak háttal állva továbbította a bal alsóba a játékszert (1-1).

A félidő derekán Nono beadása után Lovric fejelt kevéssel fölé, a 38. percben azonban a Honvéd kapuja előtt maradt ki nagy helyzet, Hej jobbról középre lőtt labdája után Mesanovic nem találta el a labdát. A játékrész második felében nem maradtak el a keményebb belemenések sem, a találkozó paprikás jellege aztán a második félidőre is megmaradt.

Az 53. percben Zlicic egy kontra végén nagyon kevéssel lőtt a bal felső mellé, majd a 68.-ban Navratil egy bal oldali beadás után nagy erővel lőtt, a labda a bal oldali kapufáról pattant ki.

Batik fejese a kapus kezében kötött ki, majd amikor már a legtöbben elkönyvelték a döntetlent, a hosszabbítás végén Melnyik egy szabálytalanságért megkapta a második sárga lapját, így a pirosat is. A megítélt, 19 méteres szabadrúgás mögé Machach állt, aki kissé balról pontosan tekert a bal felső sarokba (2-1).

A Honvéd így 2-1-re győzött és fellépett a tabella 4. helyére.