A Honvéd legyőzte Pintér csapatát és az élre állt - tabella

Davide Lanzafame lőtt 35-ről egy gólt, majd adott egy gólpasszt - a kispestiek 2-0-ra nyertek.
Budai László 2017. augusztus 5., szombat 22:24
Szerző: Budai László 2017. augusztus 5., szombat 22:24

Akcióból nem nagyon tudtak helyzeteket kialakítani a csapatok az első félidőben. Igaz, a Honvéd Lanzafame szabadrúgásaiból így is veszélyeztetett: az olasz első pontrúgását követően Lovric fejelhetett nagy helyzetben, de rosszul célzott. A 45. percben is Lanzafame jó 35 méterről középre ívelt labdája okozott gondot, Kamber próbált fejelni, de nem ért a labdába, amely így a megzavarodott Danilovic lábai között a kapuba jutott (0-1). A hosszabbításban Poór egyenlíthetett volna, de közelről fölé bombázott.

A második félidő is Lanzafaméról szólt. Az 59. percben remekül ívelt középre, Eppel pedig visszafele mozogva a kapuba fejelt (0-2). Danilovic csak beleérni tudott a labdába. Az olasz csatár nem sokkal később 23 méterről, szabadrúgásból próbálkozott, de néhány centivel a bal felső mellé lőtt. Sőt, ezután egy ziccere is volt, de ballal, 11 méterről rosszul célzott.

A hajrában is nyílt maradt a meccs abból a szempontból, hogy mindkét együttes előtt adódott lehetőség,  de végül maradt a kétgólos vendégsiker. A Honvéd ezzel az élre állt.

Puskás Akadémia-Honvéd 0-2 (Lanzafame 45., Eppel 59.)