Felkészülés: A Honvéd kilencgólos meccsen ütötte ki a Vasast - videó

A Honvéd felkészülési mérkőzésen kiütéses, 7-2-es győzelmet aratott a Vasas ellen.
Csakfoci Admin 2021. július 3., szombat 12:15
Szerző: Csakfoci Admin 2021. július 3., szombat 12:15

Az előző idényben 11. helyen végző Honvéd az NB II-ben szereplő Ajka és a Budaörs után a szintén másodosztályú Vasas ellen játszott kétszer hatvan perces felkészülési mérkőzést.

Sztojka góljával a 4. percben megszerezte a vezetést a Vasas, azonban nem sokáig örülhettek az angyalföldiek, hiszen szűk negyedóra alatt három gólt is berámoltak a kispestiek: Eppel még egyenlített, majd Bőle beadása után Nono volt eredményes, a 22. percben Nagy Dominik 18 méterről a bal sarokba lőtt. A lendületben lévő házigazda a 38. percben újabb találatot szerzett, ekkor Nono jobb oldali szögletéből Lovric bólintott a bal alsóba. Az 53. percben Szatmári révén szépített a Vasas, így már 4-2-t mutatott az eredményjelző.

A második hatvan perc elején tovább növelte előnyét a Honvéd, Tamás jobb oldali beadása Szilágyi fején irányt változtatva a jobb hosszú sarokban kötött ki a labda. Sokáig mezőnyben folyt a játék, majd a 112. percben Banó-Szabó 20 méterről a jobb felső sarokba lőtt, a felső lécről pattant be a labda gólvonalon túlra. A 7-2-es végeredményt Kerezsi állította be, miután Traoré beadását 7 méterről a kapu közepébe lőtte.

Felkészülési mérkőzés, Honvéd-MFA Utánpótlásközpont

Honvéd-Vasas 7-2 (Eppel 7., Nono 14., Nagy D. 21., Lovric 39., Szilágyi Z. 62. - öngól, Banó-Szabó 106., Kerezsi 119., ill. Sztojka 3., Szatmári 52.)

Honvéd I. félidő: Szappanos - Lovric, Batik, Baráth, Zsótér - Hidi P. - Bőle, Nagy G., Nono, Nagy D. - Eppel. Honvéd
Honvéd II. félidő: Tujvel - Kovács N. (Sani 106.), Klemenz, Bardea, Tamás K. - Bocskay - Májer, Szendrei, Banó-Szabó, Balogh N. (Kerezsi 106.) - Tóth-Gábor (Traore 106.)

Vasas I. félidő: Uram - Rétyi, Szivacski, Viczián, Kiss-Szemán - Hinora, Berecz, Szilágyi Sz., Sztojka - Birtalan (Szatmári, 33.), Radó
Vasas II. félidő: Jova - Terbe, Szilágyi Z., Silye, Kalmár - Farkas B., Hidi M, Márkvárt, Józsa - Szalai (Puska 105.), Balajti (Varga D. 93.)

Nagy átalakulás a Vasasnál: félcsapatnyi játékos távozhat a klubtól
A csakfoci.hu információi szerint az NB II-ben szereplő Vasas labdarúgócsapata további játékosoktól válhat meg a nyári átigazolási időszakban.