EL: Van kispesti előny az első meccs után – videó

A Honvédnak több lehetősége is volt, hogy előnybe kerüljön az Európa Liga 2. körének első meccse után, aztán a hajrában a csereként beállt Baráth döntött.
Csakfoci Admin 2018. július 26., csütörtök 20:54
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 26., csütörtök 20:54

A luxemburgi csapat kezdett jobban, Gróf a meccs elején a jobb sarok elől mentett, aztán teljesen átvette az irányítást a Honvéd. Amely meg is szerezhette volna a vezetést: a 25. percben Holender került ziccerbe, de 10 méterről a kapusba lőtt, majd éles szögből az oldalhálóba lőtte a kipattanót. A félidő hajrájában Heffler beadását Batik lőtte el 8 méterről, mentett a kapus ez is nagy lehetőség volt, de nem született gól az első félidőben.

Fordulás után kevesebb helyzet adódott, a 66. perc hozta a legnagyobbat: Kamber 5 méterről a léc fölé bombázott egy kipattanót, nagy lehetőség volt.

Majdnem büntetett a Niedercorn: negyedórával a vége előtt Thill a felső kapufát találta el 22 méterről.

Úgy tűnt, hiába volt mezőnyfölényben végig a hazai együttes, a csatárhiánnyal küszködő Honvéd - amelyben Danilo sem léphetett pályára sérülés miatt - nem kerül előnybe az első meccs után, de nem így történt: 8 perccel a vége előtt a csereként beküldött Baráth egy szögletre jól érkezett és 5 méterről laposan a hálóba lőtt (1-0).

A visszavágóra így egygólos előnnyel utazik a magyar csapat. A továbbjutó az Ufa (orosz)–Domzale (szlovén) párharc győztesével találkozik a 3. selejtezőkörben, az első meccs 0-0-al zárult.