Bombameglepetés az NB I-ben: Az eddig szenvedő Honvéd vette el a listavezető veretlenségét

A jelenlegi listavezető Kisvárda a kispestiek ellen veszítette el veretlenségét az OTP Bank Liga 7. fordulójában, a vendégek győztes gólját 11-esből szerezte Lukic.
Póczik Dávid 2022. szeptember 4., vasárnap 16:37
Szerző: Póczik Dávid 2022. szeptember 4., vasárnap 16:37

Az első percben máris támadásba lendült a Kisvárda. Ötvös cselezte ki a jobb oldalon Prengát, majd jobbal középre adott, de kivetődő Szappanos fogta a labdát. A 17. percben Tamás bal oldali beadását Hindrich középre ütötte ki,a lepattanót Kocsis 6-7 méterről egy blokkoló védőbe lőtte.

A 32. percben Kerezsi ugrott ki és vele szemben szabálytalankodott Hindrich, így büntetőhöz jutott a Honvéd. A tizenegyest Lukic a jobb alsóba gurította (0-1).

Néhány perccel később Asani oldalról tűzött kapura egy labdát, de Szappanos kiütötte a lövést.

A fordulást követően Camaj került ziccerbe, de nem tudta átemelni a jól kimozduló Szappanost - de egyébként is lesállás előzte meg a helyzetet. Pár perccel később a gólszerző Lukic került helyzetbe, azonban 16 méteres ballábas lövését könnyű szerrel fogta Hindrich.

Ment és próbálkozott a Kisvárda, de ezúttal hiányzott az eddigi fordulókban tapasztalt pontosság a hazai akciókból. A 70. percben Camaj így is betalált, de lesről tette mindezt.

A 80. percben Hindrichnek kellett védenie Bocskay szabadrúgásánál, így nem dőlt el a hajrára fordulva végleg a találkozó. A fiatal kapusnak aztán szerencséje is volt, a védését követő szögletből ugyanis Bocskay a felső lécet találta el.

Az utolsó percekben is többet birtokolta a labdát a házigazda, de a helyzetek, így a gól is elmaradt, a  mindössze második győzelmét arató Honvéd így egy küzdelmes, de nem túl magas színvonalú mérkőzésen vette el a Kisvárda veretlenségét.

OTP Bank Liga, 7. forduló

Kisvárda - Budapest Honvéd 0-1 (Lukic 34. - 11-esből)

Kisvárda: Hindrich - Hej (Peteleu, 46.), Kravchenko, Kovacic, Leoni - Melnyik (Karabelyov, 46.) Ötvös - Camaj (Ilievski, 74.), Makowski, Asani (Vida, 74.) - Mesanovic

Honvéd: Szappanos - Szabó A., Prenga, Cirkovic, Tamás K. - Bocskay, Mitrovic (Jonsson, 61.), Gomis - Kocsis (Zsótér, 88.), Lukic (Samperio, 61.), Kerezsi (Lovric, 78.)

17:30: Újpest - Ferencváros

A Loki Kazahsztánból igazolhat jól ismert támadót - hazai átigazolási hírek
A csakfoci.hu legkedveltebb rovatában ismét az NB I, az NB II és légiósainkat érintő piaci híreket gyűjtjük egy csokorba Nektek. Cikkünk folyamatosan frissül. Nézz vissza naponta többször is!
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.