Az NB I-ben csak sárgát ért a kispesti csatár Husztis belépője - videó

A Honvéd-DVSC meccs játékvezetője másképpen döntött, mint a Vidi-AEK Athén bírója. Danilo Husztihoz hasonló megmozdulása csak sárga lapot ért Bognár játékvezetőnél.
Csakfoci Admin 2018. augusztus 26., vasárnap 9:06
Szerző: Csakfoci Admin 2018. augusztus 26., vasárnap 9:06

A szerdai, Vidi – AEK Athén BL-rájátszáshoz kísértetiesen hasonló jelenet játszódott le a szombat kora délután rendezett Honvéd - Debrecen bajnokin az NB I 6. fordulójában. A mérkőzés 4. percében a kispestiek brazil támadója, Danilo taposott oda a múlt héten a gyűrűjéről elhíresült Loki-hátvéd, Erik Cikos jobb bokájára.

Bognár Tamás játékvezető csak sárga lappal honorálta a Honvéd-csatár “mutatványát”.

Mindez azért érdekes, mert szerdán, a budapesti Groupama Arénában megrendezett MOL Vidi FC - AEK Athén (1-2) BL-rájátszás első mérkőzésén hasonlóan veszélyes belépőért a 23. percben sorsdöntőnek bizonyuló piros lapot kapott Huszti Szabolcs. Mint ismeretes, a magyar középpályás egy párharc során keményen lépett oda ellenfelének, majd Gianluca Rocchi habozás nélkül kiállította, a döntést sokan vitatták.

Danilo később duplázott a találkozón, viszont a második gólja előtt – ha már az első félidőben a játékvezető csak sárgát mutatott fel neki – is a kiállítás sorsára juthatott volna: a felvételek tanúsága szerint eldobta magát, amikor Nagy Sándor kezén átesett. A játékvezető büntetőt ítélt, amiből Danilo 2-0-ra módosította az állást, ha azonban Bognár Tamás észrevette volna a “rájátszást”, második sárga lappal leküldhette volna a pályáról a légióst.

Volt azonban a másik oldalon is egy véleményes eset:

Csak sárgát ért a Loki-játékos kegyetlen belépője a bírónál - videó
Újabb vitás eset a szombati Bp. Honvéd - DVSC NB I-es bajnokin (3-0).
Soroksár
Kékesi Alexander meghosszabbítja nyáron lejáró szerződését, így újabb 2 évre kötelezte el magát Soroksárra.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)