A Honvéd megmenekült és bombagóllal lőtte ki a Diósgyőrt az NB I-ből - videó

A Budapest Honvéd 1-0-s budafoki sikerével eldőlt, hogy a vasárnap vesztes házigazda mellett a DVTK búcsúzik az OTP Bank Liga-idény végén.
Dudás Gábor 2021. május 2., vasárnap 18:51
Szerző: Dudás Gábor 2021. május 2., vasárnap 18:51

Ha nem is egykapuzott, de jelentős mezőnyfölényben futballozott a Honvéd a kezdéstől fogva. Kellett is nyomniuk a kispestieknek, hiszen egy esetleges budafoki győzelemmel megőrizhették volna élvonalbeli tagságukat.

A játék színvonala és a helyzetek száma hagyott kívánnivalót maga után. Egy kisebb lehetőség azért már a 4. percben adódott a vendégek előtt: Hidi balról keményen belőtt labdájába Eppel tette bele a lábát, de kapura nem tudta már irányítani a kísérletét.

A Honvéd középpályása és csapatkapitánya a folytatásban is főszereplő maradt, több kísérlete volt, mint bárkinek a mezőnyben, de igazán közel csak a 16. percben járt a gólhoz: ekkor 11 méterről lőtt, de a jobb sarokba tartó löketét szépen védte Kovács Zoltán. A másik oldalon közben Tujvel lábbal védte Takács jobbról, éles szögből érkezett lövésszerű beadását - ez volt a már Pacsi Bálint irányította házigazda legnagyobb lehetősége.

A játékrészt aztán egy komoly vendéghelyzet zárta, Bőle nagy ziccerben emelt a kapu fölé. A kispesti szurkolók a "k...gyenge" rigmussal küldték az öltözőbe csapatukat.

Hogy a nem túl kedves üzenet mennyire hatott a vendégekre, nem tudni, mindenesetre a Honvéd nagy elánnal kezdett a fordulást követően. És az akarás gólt is eredményezetett: az 53. percben Mezghrani unta meg a támadók tétovázását és 26 méterről nagy gólt ragasztott a kapu jobb oldalába (0-1).

Pacsi több cserével próbálta felpörgetni már kiesett és láthatóan már annyira motivált csapatát, miközben a vendégek beálltak védekezni a vezető gól megszerzését követően. A kispesti betonvédkezés végül eredménnyel járt, a hazaiak nem igazán tudtak helyzetet kialakítani.

Így maradt a 0-1, a Budapest Honvéd ezzel bennmaradt az NB I-ben és eldőlt, hogy a Budafok mellett a DVTK búcsúzik az élvonaltól.

OTP Bank Liga, 32. forduló:

Budafok - Bp. Honvéd 0-1 (Mezghrani 53.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

Budafok: Kovács - Margitics (Huszti, 56.), Jagodics, Oláh. Zeke - Filkor, Micsinai (Csonka, 80.) - Ihrig-Farkas (Kulcsár K., 68.), Kovács, Medgyes (Lőrinczy, 80.) - Takács R. (Skribek, 80.)

Honvéd: Tujvel - Mezghrani, Batik, Lovric, Aliji (Uzoma, 86.) - Kamber, Hidi - Gazdag, Nagy D. (Balogh N., 63.) - Bőle (Szendrei, 63.), Eppel (Kesztyűs, 74.)

Horváth Ferenc a bennmaradás után: "A Honvédnak nem jól összeválogatott kerete van" - így látták az edzők
A Budapest Honvéd szakvezetője annak ellenére is keményen fogalmazott csapata keretével kapcsolatban, hogy a Honvéd kiharcolta a bentmaradást az élvonalban. Horváth Ferenc azt is elárulta, hogy szeretné már kihagyni a napfelkeltéket. Edzői értékelések.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.