Budapest, 2019. július 11. A kispesti Kovács Nikolasz (b) és Morer Vicente Pau, a litván csapat játékosa a labdarúgó Európa Liga selejtezõjének elsõ fordulójában játszott Budapest Honvéd - Zalgiris Vilnius mérkõzésen az Illovszky Rudolf Stadionban 2019. július 11-én. MTI/Szigetváry Zsolt

4/4: A Honvéd tizenegyest hibázott, de magabiztosan győzött az EL-ben

A Fradi a BL-ben, a DVSC és a Fehérvár pedig az EL-ben ragadta magához az előnyt első nyári, nemzetközi kupameccsén, negyedik magyar csapatként a Honvéd is sikert aratott.
Csakfoci Admin 2019. július 11., csütörtök 22:55
Szerző: Csakfoci Admin 2019. július 11., csütörtök 22:55

Kisebb húzódás miatt Nagy Gergő nélkül lépett pályára a Honvéd, melynek színeiben Lefkovits és Moutari is bemutatkozhatott, míg a fiatalok közül Banó-Szabó és Kovács Nikolasz került be a keretbe.

Óvatosan kezdte a mérkőzést a hazai csapat, az első játékrész első felében inkább a Zalgiris uralta a mezőnyt, míg a kispestiek inkább kontrákra rendezkedtek be. A 22. percben egy ellentámadás alkalmával kerülhetett volna előnybe a Honvéd, N'Gog kiugratásáról azonban lemaradt az üresen érkező Gazdag.

A kimaradt helyzet kis híján megbosszulta magát, ugyanis három perccel később Kis lőhetett néhány méterről, ám Lefkovits bravúrral jelezte, hogy Gróf Dávid méltó utódja szeretne lenni új csapatában. A 32. percben már nem hibáztak a hazaiak: Gazdag beadása pattant meg egy védőn, így lett jó a második hullámban érkező Banó-Szabónak, aki higgadtan a hálóba gurított (1-0).

A második játékrészben a vendégek próbáltak lendületet vinni a játékukba, mégis a Honvéd tudta tovább növelni az előnyét: N'Gog Kukoc szögletét továbbította fejjel a kapuba (2-0). A 68. percben ismét a Zalgiris került bajba, hiszen az egyik védő szabálytalankodott Gazdaggal szemben a tizenhatoson belül, aki a felső kapufáról bepattintva érvényesítette a megítélt büntetőt (3-0).

A 84. percben ismét Gazdaggal szemben szabálytalankodtak a büntetőterületen, ám ezúttal kissé gyengén lőtte meg, így kimaradt a második tizenegyes. További kellemetlenség, hogy a 92. percben a semmiből szépíteni tudott a Zalgiris: Uzela talált egy szöglet utáni kavarodásnál a kapuba (3-1).

Budapest Honvéd - Zalgiris 3-1

Gólszerzők: Banó-Szabó (32.), N'Gog (55.), Gazdag (69. - büntetőből) ill. Uzela (92.)

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Fradi
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)