Rebrov: "Ha a csapat meghív, én is velük ünneplek", Nikolic: "Hiányzott némi motiváció" – így értékeltek az edzők

A Fradi trénere szerint nehéz helyzetben voltak, mert a játékosok kevésbé hajtottak a bajnoki cím tudatában, Híres Gábor a győzelem után azt mondta, 3-4 gól benne maradt csapatában. Fernando a szenvedélyt hiányolta a 3-0-s vereség után.
Nyikes Zoltán 2019. április 27., szombat 22:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. április 27., szombat 22:00

Budapest Honvéd - Ferencváros 3-2

Híres Gábor (Honvéd, másodedző): – Először gratulálni szerettem volna a bajnoki cím eléréséhez a Fradinak. Az, hogy egy bajnokcsapatot tudtunk megverni, külön nagy dolog. Nekem nem volt nehéz a dolgom, mert egész héten gyakoroltunk. Voltak hiányzóink, de azt is tudtuk, hogy ha Supka Attila kéréseit szem előtt tartva szervezetten játszunk, akkor nyerünk. Ez egy nézőcsalogató mérkőzés volt, és a lábunkban még benne maradt 3-4 gól. Kicsit tartottam a sok kihagyott helyzetünktől, de tudatosan játszottunk. Ilyenkor véletlenül kaphat az ember gólt, de tudatosan szerez is. Nem álltunk be védekezni, akár vezettünk, akár nem, a megbeszéltek szerint támadtunk. A futballban mindig beleesünk abba, hogy ha ez lett volna, vagy ha az, de az elmúlt 4-5 mérkőzésen jól játszottunk, így szerintem akkor is helytálltunk volna, ha a Fradi nem bajnokként jön hozzánk.

Szerhij Rebrov (FTC): – Gratulálni szeretnék a szurkolóknak, és a klub dolgozóinak. Nagy dolog, hogy 4 meccsel a bajnokság vége előtt bajnokok tudtunk lenni. Ami a mai meccset illeti, nem voltunk elég agresszívek, sok hibát ejtettünk, de ahogy mindig mondani szoktam, ez egy kemény bajnokság, ezt a mai meccs is megmutatta. Kicsit nehéz helyzetben voltunk, mert a fiúk jobban megnyugodtak, kevésbé hajtottak a bajnoki cím tudatában. Hagyom a fiúkat ünnepelni, kapnak két nap pihenőt. Ha a csapat meghív, én is velük ünneplek, mert ezt együtt értük el. A továbbiakban meg fogjuk látni, hogy ki eléggé motivált ahhoz, hogy játsszon. Persze néhányan kevésbé lesznek motiváltak, de az idényünk nem ért véget. Lesz, akit pihentetünk, kísérletezni fogunk más alakzatokkal.

MOL Vidi FC–Puskás Akadémia 1-1

Marko Nikolic (Vidi): – Az az első perctől kezdve látható volt, hogy hiányzott ma némi motiváció a csapatból. Persze tudom, hogy nem könnyű egy ilyen hosszú szezon után, sok mérkőzés után egy olyan meccsen pályára lépni, ami igazból a mi részünkről már nem döntött túl sok dologról. Ettől független ez persze nem profi hozzáállás, és meg kell találnunk a módot arra, hogy a maradék három bajnoki mérkőzésre változzon, hiszen jó képet kell mutatnunk magunkról és az egész klubról. A kupadöntő az egy másik dolog, ott már most is egészen biztos vagyok benne, hogy nem lesz semmiféle hasonló probléma. A mai meccsen az energiaszintünk kicsit olyan volt, mintha egy barátságos meccset játszottunk volna. Járattuk a labdát, rengeteg passzunk volt, még a helyzeteink is megvolt a győzelemhez, de hiányzott a gyilkos ösztön belőlünk. A kapott gól pedig tökéletes lenyomata volt a mérkőzésnek. (www.molvidi.hu)

Komjáti András (Puskás Akadémia): – A csapat tényleg csapatként működött, mindenki motivált volt, segítették egymást a játékosok. Voltak hibáink a védekezésben, főleg a pontrúgásoknál, ami sajnos egész évben probléma. A Vidi gólja után is küzdöttünk, hogy legalább egy döntetlent kiharcoljunk, a végén pedig akár még szebben is alakulhatott volna a találkozó. De természetesen nem vagyok elégedetlen, minden pontra szükségünk van. Láttam utólag, hogy a Vidi tizenegyese előtti szabálytalanság a vonalon kívül volt, de nem foglalkozom vele, a játékvezető megadta. Persze ha kikaptunk volna, fájna, de mindenki hibázhat, emberek vagyunk. (www.molvidi.hu)

Paks–MTK Budapest 1-0

Csertői Aurél (Paks): Látszott mindkét csapaton, hogy nagy a tét, nagy a feszültség, látványos futballt senki nem tudott bemutatni, mi rúgtunk egy gólt. Némi szerencse is kellett a sikerhez, a végén próbált nyomást gyakorolni az MTK, de szerencsére kihúztuk 1-0-ra, ez nagyon fontos 3 pont volt, és úgy érzem, meg is érdemeltük.

Lucsánszky Tamás (MTK): – Óvatos játékkal kezdődött a meccs, de ez várható volt, hiszen nagyon fontos volt, ki szerzi az első gólt. Ez a nyomás mindkét csapaton érződött, de mi kaptunk egy erősen elkerülhető gólt, ezt követően már nekünk kellett lényegesen többet kocáztatnunk. A második félidei játékunkban még a győzelem is benne volt, egy kicsit pontosabbnak kellett volna lenni, de a számtalan pontrúgás után is sok lehetőség adódott - kihasználatlanul. Egy hete kritizáltam a rossz hozzáállást, most szerencsére homlokegyenesen mást mondhatok: szenvedéllyel játszottak a játékosok, el is mondtam nekik, hogy erre már lehet építeni. 1000%, hogy elérjük a minimális célkitűzést, biztos vagyok benne, jövőre is első osztályú lesz az MTK. Ez sajnos nem egy négy meccses rossz széria, hanem sajnos már 15-16 mérkőzés óta tart, ezen nem tudtunk egyelőre javítani, de a második félidei játékunk egyértelműen biztató, azt kell átmenteni a folytatásra. (mtkbudapest.hu)

Mezőkövesd–Diósgyőri VTK 3-0

Kuttor Attila (Mezőkövesd): – Egy nagyon nehéz, harcos mérkőzést játszottunk, csak a vége lett egyértelmű. Nagyon meg kellett küzdeni a győzelemért, meg is tettünk mindent. A játékban és akaratban egyaránt nagyon jól teljesítettünk, a csapatmunkának köszönhető a győzelem. Addig, amíg nem húzzák meg a vonalat alattunk, addig harcolni kell, de utána is, amíg véget nem ér a bajnokság. (www.dvtk.eu)

Fernando Fernández (DVTK): – Egy nehéz napon vagyunk túl, sokkal többet vártunk ettől a mérkőzéstől. Tudtuk, hogy a Mezőkövesd a biztonságra játszik, kontrákra rendezkedik be, amihez meg is vannak a játékosaik, elég Drazsics nevét említeni. Az első félidő lassú tempóban csordogált, az ellenfél egyetlen helyzetéből megszerezte vezetést, ez volt a különbség a két csapat között. Hiányoltam az agresszivitást főleg a támadó harmadban, mert enélkül mit sem ér a labdabirtoklás. Nálam alapvető a szenvedély, a mérkőzést eldöntő győzni akarás, ami megvolt Kisvárdán a második félidőben és a Paks ellen, azonban ma hiányzott. A második félidőre jobban jöttünk ki, rengeteg beadással próbálkoztunk, úgy éreztem, közel állunk az egyenlítéshez. A második gól után azonban nehéz helyzetbe kerültünk. Megértem a szurkolók csalódottságát, az egész szezonban mindenhová követték a csapatot, támogattak minket, ma is olyan volt, mintha hazai pályán játszottunk volna, jó volt a teli vendégszektorra nézni. Tovább kell mennünk, a szerencse mellénk állt, a többi csapat kisegített, ugyanolyan távolságra állunk a bennmaradástól, mint a mérkőzés előtt. Tovább kell dolgozni a helyzetkihasználás hatékonyságának javításán, mert láthatóan azzal akadnak a legnagyobb problémáink. Ha sikerül a kijavítani ezt a hiányosságot, akkor jönni fognak a gólok is. Most a Vidi elleni a lehető legjobban kell felkészülni, hogy elérjük a célunkat. (www.dvtk.eu)

Diósgyőr: "Ezzel a csapattal már rengeteg edző kiesett volna" - interjú a klub sportigazgatójával
Ifjabb Tajti József, a DVTK sportigazgatója "topkategóriás" edzőként tekint a spanyol Fernandóra, biztos benne, hogy a Diósgyőr nem esik ki az NB I-ből és abban is, hogy jövőre a borsodi gárda már előrébb lép táblázaton. Tajtinak a "ha kiestek, mind meghaltok" rigmus már nem fér bele. Interjú.

Újpest–Debreceni VSC 1-1

Nebojsa Vignjevics (Újpest): – Sok lehetőséget alakítottunk ki, több szituációban is veszélyesek voltunk, de ezeket nem tudtuk befejezni góllal. A vendégek Tőzsér lévén egy kontratámadás alatt megbosszulták a kihagyott akcióinkat, és így megtették azt, amit eredetileg akartak, nem veszítették el idegenben a mérkőzést. A mai napon a mutatott játékkép alapján megérdemeltük volna a győzelmet és vele együtt a három pontot, de ha nem lőjük be a helyzeteinket, annak ez lesz a következménye. (www.ujpestfc.hu)

Herczeg András (DVSC): – Az egy pontot értékelni kell, az volt a szándékunk, hogy legalább ennyit szerezzünk. Az első félidőben sok labdát elpasszoltunk, a második félidőre feljavultunk, voltak helyzetek. Értékes nekünk a döntetlen. (www.haon.hu)

Kisvárda–Haladás 1-2

Dajka László (Kisvárda): – Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, bár azért a Haladás is mutatta, hogy ott van a pályán. Megszereztük a vezetést, majd kerestünk még lehetőségeket, rúgtunk is egyet, de az les volt. Volt egy 8-10 perces rövidzárlatunk, amikor a Haladás fordított pillanatok alatt és onnantól kezdve mentünk az eredmény után, és fortuna sem állt mellénk. Azt is el kell ismerni, hogy százszázalékos ziccert nem tudtunk kidolgozni. Komoly lehetőségeink voltak, valamint az ellenfélnek is kontrákból. Tudomásul kell venni ezt a mérkőzést, vége van, viszont az biztos, hogy a céljaink eléréséhez bravúrra lesz szükség. (www.kisvardafc.hu)

Horváth Ferenc (Haladás): – Nagyon jó, hajtós mérkőzés volt, sok munkát tett bele mindkét csapat. A bekapott gól ellenére is úgy éreztem, hogy jól játszunk, nem sokat kell változtatni a játékunkon, de hál'Istennek már az első játékrészben tudtunk fordítani, ami nagyon fontos volt a mérkőzés kimenetele szempontjából. Nagyon nagy dolog volt, hogy ilyen jó csapat ellen ilyen hamar meg tudtuk fordítani a találkozót. A második félidőben nagyjából tudtam, hogy mi fog történni. Egy olyan csapat, amelynek ilyen égetően szüksége van a három pontra, azt küldhetem én akárhova - letámadni, sokkal kijjebb védekezni -, az mindenáron tartani fogja az eredményt, ez is történt. Nagyon mélyen, de hősiesen védekeztünk, gratulálok a csapatomnak, nagyon nagyot mentek, és a Kisvárdának is, nagyon jó csapata van. (www.kisvardafc.hu)