Hat gól és nagy fordulatok a Fradi-Újpest derbin

Mindkét csapat volt hátrányban, végül döntetlennel zárult a rangadó.
Mokány Lajos 2016. szeptember 24., szombat 20:28
Szerző: Mokány Lajos 2016. szeptember 24., szombat 20:28

ÍGY ÁLL AZ NB I - TABELLA

A Ferencváros kezdett jobban, elsősorban Djuricin volt aktív (a másik oldalon Angelov puskázott el egy lehetőséget). Az említett osztrák csatár szerzett vezetést a 10. percben: gyorsabb volt emberénél a bal szélen, majd éles szögből a kapuba helyezett (1-0). Tíz perccel később viszont egyenlítettek a vendégek: Diarra mintegy 20 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-1). A lilák szélsője a folytatásban is tarthatatlan volt, ez egyértelműen az ő meccse volt. A második újpesti találat előtt egy mozdulattal két védőt csapott be, az akció végén Mohl beadását Balogh értékesítette fejjel (1-2), így 45 perc után a lilák vezettek.

Nem sokkal fordulás után tovább nőtt a vendégek előnye: Diarra beadásába Ryu ért bele kézzel, a büntetőt Balogh magabiztosan értékesítette. A lilák szemmel láthatóan élvezték a meccs "középső harmadában" a játékot a derbin. Igaz, nem sokkal később feljött az FTC: Leandro szabadrúgásból talált be a 60. percben (2-3), maradtak izgalmak tehát a folytatásra. Sőt, öt perccel később már egyenlő volt az állás: Djuricin éles szögből belőtt labdájában Pávkovics ért bele szerencsétlenül, öngól (3-3). A folytatásra viszont mindkét csapat óvatosabb lett, a kisebb kockázat nem is hozott már újabb gólt, így döntetlennel zárult a fordulatos rangadó.

FTC - Újpest 3-3 (Djuricin 10., Leandro 60., Pávkovics 65. - öngól, ill. Diarra 20., Balogh 38. - 11-esből, 53.)