"A Videoton ellen jobban akartuk a sikert" - a Haladás-edző elárulta a feltámadásuk titkát

Michal Hipp csodát tett a Haladással: négy meccsen három győzelem és egy vereség a mérlege. A pályán elért sikerek helyreállították a játékosok önbizalmát.
Csakfoci Admin 2017. december 15., péntek 19:31
Szerző: Csakfoci Admin 2017. december 15., péntek 19:31

Hivatalosan november 13-án nevezték ki a korábbi szlovák szövetségi kapitányt, Michal Hippet a Haladás vezetőedzőjének. Az 54 éves szakember irányításával a csapatnál varázsütésre megváltozott minden: sorra gyűjtik be a nagyobbnál nagyobb skalpokat.

Hipp első tétmérkőzésén vereséggel kezdett a kispadon: a Balmazújváros otthonában kaptak ki 2-1-re. Egy héttel később odahaza a Ferencváros méregfogát húzták ki, hiszen az akkor a 84. percben csereként beálló 17 éves Kiss Tamás első labdaérintéséből győztes gólt rúgott. A Fradi elleni győzelem után nem volt megállás – előbb idegenben a Puskás Akadémiát (1-3), majd hazai pályán a bajnoki címre esélyes Videoton (1-0) győzték le a ráadás utolsó perceiben. A sikereknek köszönhetően a zöld-fehérek 19 ponttal a 10. helyen várják a tavaszi folytatást.

"Egyedül a csapat hitt ebben" - Király Gábornak a szurkolók is segítettek Lazovic büntetőjénél
A válogatottsági rekorder kapus szerint óriási Michal Hipp szerepe a Haladás bravúros idényzárásában, hiszen a keretet jól használja a cél érdekében.

A Haladás mestere előzetesen nem törte a fejét azon, hogy hány pontot szeretne szerezni négy meccsen, de az eredmények önmagukért beszélnek, és elégedetten értékelte az őszi idényt a klub hivatalos honlapjának.

- Balmazújvárosban nagyon jó első félidő után a második játékrészben fél óra alatt felőröltek bennünk a hazaiak, az utolsó 15 perc viszont ismét rendben volt.

A Fradi ellen az új stadion extra motivációval bírt, fantasztikus meccset játszottunk, amelyet a televízió jóvoltából odahaza, a Felvidéken is rengetegen néztek. A Puskás Akadémia otthonában korán gólt kaptunk, majd jött Bosnjak Predrag sérülése, ám innen fel tudtunk állni. Döntetlennél is előre cseréltem, csatárokat hoztam be, és így 18 forduló elteltével megszereztük első idegenbeli győzelmünket

– mondta Michal Hipp, aki hozzátette, hogy a győzelem döntően befolyásolta a játékosai önbizalmát.

A Videoton ellen jobban akartuk a sikert ellenfelünknél, csodálatos közönségünk pedig belehajszolta a fiúkat a győzelembe. Bebizonyosodott, amit korábban hallottam: ha a drukkerek látják a játékosokon az akaratot, a küzdést, a csapat mellé állnak. A kilenc pontot a helyén kezeljük, de az alsóházban kicsit megkavartuk a szálakat, mi pedig jobb pozícióba kerültünk. Emellett egyértelművé tettük: számolni kell velünk a tavasszal is.

Sokakban a jó szerepelés mellett felmerül jogosan a kérdés: mi lehet a sikerük titka.

A csapat játékát átszereztem, új taktikai, technikai elemeket építettem be, emellett megköveteltem a fegyelmet. A fiúk elhitték, hogy bárki ellen van esélyük, azok a futballisták is, akik korábban kevés lehetőséget kaptak, most viszont éltek a bizalommal.

Halmosi: "Megpróbáltak leírni, elásni, de engem nem lehet" - interjú
A 35-szörös válogatott középpályás nagyon nehéz féléven van túl, de hiába „öregezték” le és kiáltották ki 20 perces játékosnak, úgy érzi, mindenkinek bizonyított. Halmosi szerint, ha korábban megtörténnek az általa kért változások, akkor most a Haladásnak nem kellene a kieséstől rettegnie. Interjú.
Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.