Felkészülés: Priskin gólja döntetlent ért a Haladásnak

Első törökországi felkészülési mérkőzésén 1-1-es döntetlent játszott a kazah Ohzetpes ellen a Haladás. Priskin Tamás szerezte a szombathelyiek egyenlítő gólját.
Dudás Gábor 2019. január 20., vasárnap 19:39
Szerző: Dudás Gábor 2019. január 20., vasárnap 19:39

A szombathelyiek vasárnap délután lejátszottak első törökországi felkészülési mérkőzésüket, az ellenfél a kazah másodosztály legutóbbi bajnoka, az FC Ohzetpes volt.

A szakadó első lejátszott mérkőzésen az félidőben inkább csak a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a kapuk ritkán forogtak veszélyben, nem voltak ritkák a kemény belépők sem a haladas.hu tudósítása szerint. A 10. percben egy közeli fejest védett bravúrral Gyurján. Szűk félóra elteltével egy szép Rácz-Priskin-Funsho kombináció után utóbbi lőtt kapura, de a kapusról kipattant a labda. A 45. percben Priskin szöktette Funshót, a nigériai támadó azonban ismét a kapusba bombázott.

A szünet nem sokkal megszerezték a vezetést a kazahok: egy bal oldali szabadrúgás után a középen érkező csatár a bal sarokba fejelt (0-1). A vasiak magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak. Egy órányi játékot követően Habovda tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, de óriási bombáját bravúrral védte a kapus. A 72. percben Ofosu bal oldali beadását Funsho nyolc méterről a bal és a felső kapufa találkozására fejelte. A 76. percben Holodjuk húsz méteres bal oldali szabadrúgását védte a kapus. A 83. percben Saláta fejelt fölé egy szögletet, majd a 88. percben - megérdemelten - egyenlített a Haladás: Habovda jobb oldali beadását Priskin nyolc méterről a jobb sarokba fejelte (1-1).