Óriási Fradi-bravúr a BL-ben: Vereséggel is kiejtették a Slaviát - videó

Hiába kapott ki a Ferencváros Prágában 1-0-ra, kiejtette a jóval esélyesebb Slaviát a BL 3. selejtezőkörében és a playoff-ba jutott, azaz legalább Európa Liga-csoportkörös már az idényben!
Dudás Gábor 2021. augusztus 10., kedd 20:54
Szerző: Dudás Gábor 2021. augusztus 10., kedd 20:54

Nagy hazai rohamokra lehetett számítani az első meccs 2-0-s magyar győzelmét követően és erre számított Peter Stöger is, aki három középső védővel küldte pályára csapatát Prágában.

Mezőnyfölényben is volt a Slavia, de a félelmetes rohamok az első félórában nagyjából elmaradtak, sőt, a Fradi járt közelebb a vezetés megszerzéséhez. A 19. percben Tokmac lépett meg a védők elől, majd jól is lőtt a bal alsó felé, de Kolár óriásit védett lábbal.

Nagyjából 30 percet követően viszont rákapcsolt a házigazda, volt egy-két "melegebb" szituáció a magyar kapu előtt, de továbbra sem volt igazán nagy helyzete a Slaviának. A 34. percben Botka állt bele Tecl kapura tartó lövésébe szépen, két perccel később azonban a magyar válogatott védő is benne volt a hazaiak vezető találatában.

Sima húzott el a bal szélen, lerázta magáról Botkát, majd jól is centerezett, a középen - bántóan üresen - érkező Masopust pedig a kapuba belsőzött (1-0). Dibusz nem véletlenül volt mérges a védőkre.

A játékrész utolsó lehetősége a vendégeké volt: Botka csúsztatott egy szabadrúgás után 5 méterről, nem is sokkal a léc fölé.

A fordulás után bő negyedóráig megint meddő volt a Slavia mezőnyfölénye, de aztán eljöttek Dibusz pillanatai, akinek gyors egymásutánban kétszer is védenie a román Stanciu lövéseinél - a második hárítása volt a nagyobb.

A 72. percben, egy rossz felszabadítás után megint Stanciu jött és 18-ról bombázott kapura, nem is sokkal a jobb kapufa mellé.

Nyomott a Slavia (70-30 volt nagyjából a labdabirtoklási arány) , de a Fradi fegyelmezetten tette a dolgát a 84. percig. Ekkor Civic állt ki második sárgával egy felesleges és elkésett belépőt követően, így a véghajrára tíz emberre fogyatkozott a magyar bajnok.

Komoly izgalmak kezdődtek, persze a Fradi kapuja előtt, de hol a védelem, hol a szerencse szólt közbe a Slavia egyre kétségbeesettebb kísérleteinél. Amelyek végül sikertelenül zárultak,

így az FTC jutott a Bajnokok Ligája playoff-körébe, ahol a svájci Young Boys lesz majd az ellenfele!