NB I: Hihetetlen paksi bravúr - 2-0-ról bukott pontokat a Fradi a 96. percben

Az OTP Bank Liga 28. fordulójának utolsó mérkőzésén a Ferencváros a 90. percben még 2-0-ra vezetett, de végül csak 2-2-es döntetlent ért el Pakson.
Privacsek András 2020. június 10., szerda 23:09
Szerző: Privacsek András 2020. június 10., szerda 23:09

Jól kezdte a Ferencváros a Paks elleni mérkőzést. A 16. percben Blazic közeli fejesét védte Rácz. A szünetig ugyan fölényben játszott a Fradi, de nagy helyzetet nem tudott kidolgozni, köszönhetően a hazaiak remek védekezésének. Sőt, 43. percben Böde fejelhetett volna gólt, de közeli próbálkozását Dibusz fogta.

A második félidő elején szerencsés góllal szerzett vezetést a Ferencváros: Isael szöglete után Sigér fejese irányt változtatott, de Rácz még így is kiütötte, Blazic azonban közelről bekotorta. A 68. percben mindkét kapu előtt adódott lehetőség, előbb Bartha szép megmozdulását követően lőtt, de Botka blokkolt, majd az ellentámadás végén Boli lövését védte bravúrral Rácz. A 82. percben úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés: Skvarka ívelt középre egy szabadrúgást, Kharatin robbant be, aki 10 méterről a bal sarokba helyezett. Ezt követően Somalia megsérült, de a zöld-fehérek már nem cserélhettek többet, így tíz emberre fogyatkoztak.

A Paks a 92. percben szépített: a kezezésért megítélt 11-est Windecker a jobb sarokba vágta. A 96. percben jött a csattanó: Osváth adott középre, Sajbán pedig bevetődve közelről a kapuba lőtt, kialakítva a 2-2-es végeredményt.

A Ferencváros így 9 ponttal vezet a tabella élén a Fehérvárral szemben.

Paksi FC – Ferencváros 2-2 (Windecker 92. - 11-esből,  Sajbán 96., ill. Blazic 56., Kharatin 82.)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.