NB I: A Fradi Zubkov duplájával vette el Szabics veretlenségét Fehérváron

Az ukrán Zubkov duplájával 2-1-re győzött a MOL Aréna Sóstóban a már bajnok Ferencváros, amely egy komoly egyéni hibát és egy szép egyéni megoldást követően volt eredményes. A Vidi Nikolics révén szépített a hajrában.
Dudás Gábor 2021. április 25., vasárnap 18:51
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 25., vasárnap 18:51

Nem ez volt - finoman szólva - a párharc (akár közelmúltbeli) történetének legizgamasabb játékrésze, amelyet egyébként a Vidi szép gesztusa vezetett fel. Akárcsak tavaly, idén is sorfallal és tapssal köszöntötte a magyar bajnok Ferencvárost a zöldek egyik legnagyobb riválisa a bevonuláskor.

A Vidi megint sorfalat állt és megtapsolta a bajnok Fradit - videó
Akárcsak tavaly, idén is sorfallal és tapssal köszöntötte a magyar bajnok Ferencvárost a zöldek egyik legnagyobb riválisa, a MOL Fehérvár. Nikolics Nemanjáék a két csapat vasárnapi rangadója előtt éltek a szép gesztussal.

A Szergej Rebrov által felforgatott FTC kezdett aktívabban, majd nagyjából 10 perc után a fehérváriak kerültek mezőnyfölénybe, de nagy helyzet egyik oldalon sem alakult ki. A 24. percben Zivzivadze jól fedezte a labdát, majd lőtt is 22 méterről, nem sokkal a bal kapufa mellé. Hat perccel később Dárdai ballábas löketét csípte el Bogdán a bal saroknál.

A 36. percben aztán szinte a semmiből és egy óriási bakit követően a vendégek szereztek vezetést: Kovács kapus hatalmasat hibázott, rosszul és hosszan vett átegy visszatett labdát, a közbeugró Zubkov pedig a hálóba pöckölt (0-1).

Csendesen kezdődött a második játékrész is, de az 54. percben megint jött egy Fradi-gól. Isael remek ütempasszával Zubkov lépett meg, majd a kifutó Kovácson a labdát átemelve a kapuba lőtt (0-2).

A második találat láthatóan és érezhetően megfogta az egyébként is picit enerváltnak tűnő Vidit, amely nem igazán tudott mit kezdeni a vendégek ötvédős felállásával, sem középen, sem a széleken. Egyedül a hazai pontrúgásokban volt némi veszély, illetve a csereként beállt Funsho hozott lendületet, volt is egy lövése, amit bravúrral védett Bogdán.

Ha az FTC vezető gólja szinte a semmiből jött, akkor a Fehérvár szépítő találata is: a 81. percben Bolla jobbról érkező beadására jól érkezett Nikolics és a léc alá lőtt közelről (1-2). A góltól kicsit életre kapott a házigazda, próbálta a kapu elé nyomni ellenfelét, de kevés sikerrel, igaz, Funsho lábában benne volt az egyenlítés.

Végül győzött az FTC 2-1-re Székesfehérváron, így tovább növelte előnyét a tabella élén, a Vidinek viszont lassan a 3. helye is veszélybe kerülhet. Szabics Imre első vereségét szenvedte el NB I-es edzőként.

OTP Bank Liga, 31. forduló:

MOL Fehérvár - Ferencváros 1-2 (Nikolics 82., ill. Zubkov 36., 54.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

Fehérvár: Kovács - Bolla, Rus, Musliu, Stopira - Dárdai (Funsho, 57.), Nego, Pinto (Alef, 79.), Petrjak - Zivzivadze (Houri, 71.), Nikolics

FTC: Bogdán - Wingo, Botka, Dvali, Mmaee, Heister - Somália, Laidouni (Vécsei, 78.) - Zubkov (Gera, 71.), Mak (Baturina, 71.), Isael (Tokmac, 71.)

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.