NB I: A Fradi nyolcgólos meccsen győzte le a nagyot küzdő ZTE-t

Az OTP Bank Liga 31. fordulójának utolsó szerdai meccsén a Ferencváros 5-3-ra legyőzte a ZTE-t.
Privacsek András 2022. május 4., szerda 20:25
Szerző: Privacsek András 2022. május 4., szerda 20:25

A Fradi már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. A 8. percben Pászka szöglete után Vécsei fejese Bediről került a ZTE kapujába. A 20. percben Pászkát buktatta Demjén, amiért járt a 11-es. A büntetőt Tokmac a jobb sarokba vágta. Alig telt el hét perc és újabb gólt szereztek a zöld-fehérek: Pászka ívelt középre egy szabadrúgást, Botka pedig 7 méterről a kapuba fejelt.

Ezt követően a vendégek is veszélyeztettek: Meshack a kapufát találta el, Bedi 17 méteres tekerését pedig Dibusz ütötte szögletre.

A második félidő elején Tajti 18 méteres szabadrúgása után kötött ki a labda a bal sarokban. A 66. percben S. Mmaee a tizenhatoson belül lerántotta Zsórit, amiért 11-es járt, a sértett pedig a bal sarokba helyezett.

A Fradi a 78. percben lezárta a meccset: Tokmac készítette le a labdát Bolinak, aki 10 méterről nem hibázott. A 87. percben Zsóri ugyan még szépített, de a ráadásban Marin 12 méterről beállította az 5-3-as végeredményt.

OTP Bank Liga, 31. forduló:

Ferencváros – ZTE 5-3  (Bedi 8. – öngól, Tokmac 20., - 11-esből, Botka 27.,  Boli 78., Marin 94.  ill. Tajti 53., Zsóri 66. – 11-esből, Zsóri 87.)

Ferencváros: Dibusz - Botka, S. Mmaee, Civic – Auzqui (Zubkov 55.), Vécsei, Esiti (Besic, 69.), Loncar (Marin 55.), Pászka – Tokmac (Sigér 81.), Boli (Redzic 81.)

ZTE: Demjén – Huszti (Lesjak 75.), Serafimov, Mocsi (Spoljaric 75.), Kálnoki-Kis - Sankovic (Halilovic 46.)- Meshack, Posztobányi, Tajti, (Papp 88.) Bedi – Zsóri (Szalay 88.)