Székesfehérvár, 2021. szeptember 22. Kovács Dániel fehérvári kapus gólt kap a labdarúgó OTP Bank Liga 2. fordulójából elhalasztott MOL Fehérvár FC - Ferencvárosi TC mérkõzésen a székesfehérvári MOL Aréna Sóstó stadionban 2021. szeptember 22-én. MOL Fehérvár FC-Ferencváros 0-1. MTI/MTI Fotószerkesztõség/Kovács Tamás

NB I: A Fradi egy fejesgóllal eldöntötte a Vidi ellen bepótolt rangadót - videó

A címvédő Ferencváros európai kupakötelezettsége miatt a 2. fordulóból elhalasztott MOL Fehérvár FC elleni rangadót pótolták szerdán az NB I-ben. A két csapat sokáig nem bírt egymással, majd a hajrában R. Mmaee döntött.
Privacsek András 2021. szeptember 22., szerda 21:55
Szerző: Privacsek András 2021. szeptember 22., szerda 21:55

Sérülések és betegségek miatt mindkét csapatnak rengeteg hiányzója volt.

Az első félidő nagy taktikai csatát hozott, a kapuk alig kerültek veszélybe. A gólhoz Zachariassen állt a legközelebb, 18 méteres lövését azonban bravúrral védte Kovács. A játékrész közepén Fiola fejese nem talált kaput. A 33. percben Wingo keresztlabdája után Mmaee éles szögből kapásból lőtt mellé.

A második félidőt jól kezdte a Vidi: Jallow lapos beadásáról azonban centikkel lemaradt Dárdai. Nagy helyzet lehetett volna. Nem sokkal később Szendrei lőtt fölé 22 méterről. A 60. percben veszélyeztetett a Ferencváros: Uzuni ívelt lágyan középre, Tokmac pedig 7 méterről mellé fejelt. A 64. percben Dárdai 16 méteres gyönyörű tekerését Dibusz hatalmas bravúrral kiszedte.

Negyedórával a vége előtt a Fradi lekontrázta a Vidit, Tokmac mutatott be egy nagy sprintet, majd letette a labdát Uzuninak, az albán támadó 14 méteres lövését azonban szögletre ütötte Kovács.

A 83. percben Civic szögletét követően R. Mmaee fejelt hét méterről a kapuba, amivel eldöntötte a rangadót.

A Fradi a győzelemmel feljött a második helyre, a Vidi maradt az ötödik.

MOL Fehérvár FC - Ferencváros 0-1 (R. Mmaee 83.)

Fehérvár: Kovács - Nego, Rus, Fiola, Stopira - Dárdai, Szendrei, Makarenko, Heister - Nikolics, Jallow (Csoboth 87.)

Ferencváros: Dibusz - Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic - Laidouni, Zachariassen, Loncar (Besic, 79.) - Uzuni, R. Mmaee, Tokmac (Gavric, 85.)

Edzőkérdés
Kuznyecov menesztése után többen is felmerültek jelöltként az ETO kispadjára.
ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.