Magyar gól okozta a Fradi vesztét - videó

A Rapid Wien egyetlen góllal győzte le Thomas Doll együttesét.
Budai László 2017. január 25., szerda 15:46
Szerző: Budai László 2017. január 25., szerda 15:46

A Ferencváros első spanyolországi felkészülési mérkőzését játszotta ma délután, az ellenfél a Rapid Wien volt. A zöld-fehéreknél bemutatkozott a napokban szerződtetett Kleinheisler László, Julian Koch, Amadou Moutari hármas. A találkozó első félidejében inkább az osztrákok voltak aktívabbak, Holczer Ádám azonban többször is szépen védett.

A második játékrészben sokkal aktívabbá vált a Fradi, Böde Dániel fejjel és lábbal is próbálkozott, Radó András pedig be is vette a Rapid kapuját, ám a játékvezető nem adta meg a találatot. Ennek ellenére végül mégis a bécsiek nyerték meg a meccset: a Rapid magyar labdarúgója, Szántó Tamás lőtte be a Cukic szabálytalansága után megítélt büntetőt (0-1).

Az osztrák együttesben még egy magyar fiatal, az 1998-as születésű Szalai Attila is pályára lépett.

A találat 1.33.30-nál látható a videón

A Fradi hivatalosan is bejelentett egy igazolást - kattints a hazai transzferhírekért!

Felkészülési mérkőzés

FTC-Rapid Wien 0-1 (Szántó 72. – 11-esből)

FTC: Holczer - Botka, Nalepa, Leandro, Sternberg - Koch, Lovrencsics - Hajnal, Kleinheisler, Moutari - Djuricin
Második félidőben pályára lépett: Dilaver, Böde, Ryu, Lakatos, Cukic, Csernik, Radó, Csonka, Bognár
Rapid Wien: Strebinger - Auer, Dibon, M.Hofmann, Pavelic - Murg, Osarenren, Schaub, Kuen - Joelinton, Kvilitaia

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.