Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Iksz a rangadón: A Puskás Akadémia emberhátrányban is elhozott egy pontot a Fraditól

Az első félidőben Laidouni, a másodikban Baluta volt eredményes, majd ugyan emberhátrányba került a Puskás Akadémia, de a szervezett játékának köszönhetően rászolgált az egy pontra.
Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 17:27
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 17:27

Az NB I 15. fordulójának rangadóján az éllovas és zsinórban négy győzelemnél járó Ferencváros fogadta a bajnoki címért folytatott versenyfutásban az egyik legfőbb kihívóját, a harmadik helyen álló Puskás Akadémiát.

Ennek megfelelően mindkét csapat szervezetten és taktikailag jól felkészülten vetette bele magát a meccsbe, kevés helyzetet, de annál nagyobb küzdelmet láthatott a közönség. A Fradinál jegyezhettük fel az első kisebb lehetőséget a 6. percben, amikor Ryan Mmaee csúsztatott meg egy szögletet, középen pedig Blazic lábáról pattant mellé a labda.

A kiegyenlített mezőnyjátékot aztán a 31. percben törte meg egy gól, méghozzá a hazaiak részéről: Marin szöglet után Kovacevic csúsztatott Laidounihoz, akinek a lövése Markek lábáról és a kapufáról a jobb sarokban kötött ki - 1-0, előnnyel vonulhatott szünetre a Fradi.

A fordulás után azonban gyorsan összejött az egyenlítés a vendégeknek, a 49. percben Szolnoki jobb oldalról érkező beadása után Wingótól pattant Baluta elé a labda, aki élt a lehetőséggel és 8 méterről a jobb alsóba lőtt, 1-1 - a Fradi 566 perc után kapott úja gólt az NB I-ben.

Megélénkült a találkozó, a 61. percben Spandler fejesénél Blazic mentett a gólvonalról, majd nem sokkal később Cabraja vette célba a jobb sarkot szabadrúgásból, Markek szögletre mentett.

A 65. percben emberhátrányba került a Puskás, miután Szolnoki egy Uzuni elleni elkésett belépőt követően megkapta a második sárgáját, így kiállították.

Ezt azonban nem tudta mezőnyfölénnyé váltani a Ferencváros, a vendégek egy emberrel kevesebben sem játszottak alárendelt szerepet és a támadásokat sem adták fel, a 83. percben például egy formás akció után Baluta lőhetett szemben a kapuval, 13 méterről, de nem volt nagy erő a kísérletben, így Dibusz leért.

A hajrában azért a Ferencváros előtt is adódtak lehetőségek, a 87. percben Mmaee rövidre tartó fejesét elképesztő bravúrral védte Markek, majd nem sokkal később Zubkov betalált, de hatalmas lesről. A Puskás Akadémia végül szervezett játékkal elhozott egy pontot a Ferencváros otthonából.