Hetvenhat esztendős korában elhunyt Szűcs Lajos, az 1968-as, mexikóvárosi olimpián aranyérmes labdarúgócsapat tagja.
Az egyszeres világválogatott játékos haláláról volt klubja, a Ferencváros számolt be honlapján.
Szűcs Lajos a Dorogi Bányászban mutatkozott be a felnőttek között, majd a Ferencváros játékosa volt 1966-től 1969-ig. A népligetiektől a Bp. Honvédhoz igazolt, ahol 1971 és 1977 között játszott, később a Bp. Vasas Izzó labdarúgója volt, amelyben 1980-ig szerepelt. Később a ferencvárosi utánpótlásban dolgozott edzőként másfél évtizedet.
A válogatottban 1967 és 1973 között 37 alkalommal lépett pályára, olimpiai aranyérme mellett 1972-ben a müncheni ötkarikás játékokon ezüstérmet nyert. (MTI)
Nyugodjék békében! ?
Átigazolások
Újpest
Lacoux távozott
Távozott az Újpesttől Tom Lacoux, Horvátországban folytatja a francia középpályás.
Egyiptom
Szpisljak irányít
Az egyiptomi másodosztályban szereplő Al Mansoura SC-nél bukkant fel az elmúlt évtizedekben hazánkban dolgozó Zoran Szpisljak.
Újpest
Újabb zalai kiszemelt
A csakfoci.hu információi szerint az Újpest nemcsak Szendrei Norbert iránt érdeklődik, hanem a Zalaegerszeg brazil támadója, Maxsuell Alegria is kiszemelt a Megyeri úton.