A Fradi vitatott 11-es után bukott két pontot, így nem érte utol a Vidit

A zöld-fehérek Paintsil találatával sokáig vezettek, de a felcsútiak egy hajrában befújt és értékesített 11-essel pontot mentettek. Thomas Dollt elküldték a kispadtól.
Budai László 2017. október 14., szombat 21:24
Szerző: Budai László 2017. október 14., szombat 21:24

Egyértelműen a Fradi volt a kezdeményezőbb a Puskás Akadémia elleni mérkőzés első félidejében. Az első 30 percben a zöld-fehérek körbelőtték Hegedüs kapuját. Egyedül Böde talált kaput, 8 méterről fejelt, de a Puskás kapusa védett. A 39. percben azonban ő sem tehetett semmit: Lovrencsics lőtt laposan középre jobbról, a hazai védők nem tudtak tisztázni, így Paintsil köszönte, és közelről a rövid sarokba lőtt. A ghánai játékosnak ötödik bajnokiján ez volt a negyedik gólja. A félidő hajrájában még Spirovski kínálta meg Hegedüst, akiről ki is jött a labda, de Heris kisegítette a kapust, mielőtt Böde a kapuba lőtt volna.

A szünetben kettőt is cserélt Pintér Attila – Márkvárt és Osváth helyett jött Bacelic-Grgic, valamint Latifi -, és a felcsútiak sokkal támadóbbak is lettek. Igen sokat tartózkodtak a Fradi-tizenhatos közelében, Szakály pedig a 60. percben kis híján egyenlített is, de Dibusz bravúrral védte a középpályás jobb alsó felé tartó lövését. Nem sokkal később ismét Szakály tekert, ismét a jobb alsó felé, de a Fradi kapusa ezúttal is leért, és védett.

A 79. percben aztán eldönthette volna a meccset a Fradi: Böde csinált remek lövőcselt 20 méterre a kaputól, ezzel elküldött két játékost is, majd Koch elé tálalt, de a német nagy helyzetben a kapusba lőtt. Ezután még Botka esett el a tizenhatoson belül, de Bognár Tamás továbbot intett.

Ez a kihagyott helyzet pedig sokba került a Fradinak, ugyanis néhány perccel később Latifi esett el egy ártatlannak tűnő helyzetben a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig erre 11-est adott. A büntetőt Knezevic magabiztosan értékesítette (1-1). A hajrában a reklamáló Thomas Dollt elküldték a kispadtól.

Ez a két vesztett pont a Fradinak azt is jelenti, hogy nem sikerült utolérnie a Balmazújvárosban botló Videotont.

Puskás Akadémia-FTC 1-1 (Knezevic 84., ill. Paintsil 39.)

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I

Böde kiakadt: „Megyei meccsen rendőri kísérettel megy haza a bíró, itt szerencsére meg van védve…”
A zöld-fehérek támadója élesen kritizálta Bognár Tamás játékvezetőt a Puskás Akadémia elleni mérkőzés után.