Budapest, 2018. március 17. A ferencvárosi Böde Dániel (b) és felcsúti Hegedűs János Krisztián a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójában játszott Ferencváros - Puskás Akadémia mérkőzésen a fővárosi Groupama Arénában 2018. március 17-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

A Fradi gól- és emberhátrányból állt fel, pazar meccsen verte a Puskást

A felcsútiak az első félidőben vezetést szereztek, majd emberelőnybe is kerültek, de így sem sikerült pontot szerezniük a Groupama Arénában.
Budai László 2018. március 17., szombat 21:24
Szerző: Budai László 2018. március 17., szombat 21:24

Már az első percben bekezdett a Fradi: Paintsil száguldott el azonnal a jobbszélen, majd középre adása után szögletre mentettek a hazaiak. A sarokrúgást követően ismét Paintsilhoz került a labda, de fölé lőtt. A Puskás egy Heris-lövéssel válaszolt, de ez is fölé ment. Majd Moutari lövését ütötte ki Hegedüs, a kipattanót Leandro vágta fölé. Újra a felcsútiak következtek: Knezevic pöckölését még védte Dibusz, de Henty megpattant lövése már a Fradi kapusán is kifogott, a labda a bal alsóba gurult (0-1). Ezután egymás rugdosásába kezdtek a csapatok, amiből rosszul jöttek ki a hazaiak: Paintsil előtt kakaskodásért, majd egy törlesztésért kapott sárgát, így már a 39. percben kiállhatott. A Fradi pedig rögtön egyenlített 10 emberrel: egy jobboldali szögletet Leandro csúsztatott meg, Otigba pedig a bal sarokba helyezett (1-1).

Bár a zöld-fehérek kevesebben voltak, a második félidő teljesen kiegyenlített játékot hozott, sőt, inkább a hazaiak mentek előre a győzelemért. A Fradi Pedroso és Spirovski, a Puskás Radó révén próbálkozott, de igazán egyikük sem volt közel a gólhoz. A második játékrész inkább a szabálytalanságokról és a lapokról szólt, mint a fociról, így nem volt meglepő, hogy Hentyt is leküldte a bíró - második sárgáját azért kapta, mert nem engedte elvégezni Dibusz kidobását... A Fradi közel volt a gólhoz, de Böde hat méterről leadott lövését bravúrral védte Hegedüs.

A két slusszpoén azonban hátravolt: előbb Lovrencsics szögletét fejelte a bal felső sarokba Blazic, majd egy 11 méterről leadott közvetett szabadrúgásból (amelyet azért kapott a Fradi, mert az egyik felcsúti játékos beszorította a labdát a 16-oson belül) Böde bombázott a kapuba. A vége így 3-1 lett.

FTC-Puskás Akadémia 3-1 (Otigba 43., Blazic 88., Böde 92., ill. Henty 24.) - kiállítva: Paintsil 39. (FTC), ill. Henty 82. (Puskás A.)

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I