A Fradi az utolsó öt percben két gólt is kapott, de így is legyőzte a szlovén bronzérmest

A zöld-fehérek Böde, Paintsil és Varga góljával már hárommal is vezettek szombati edzőmeccsükön, de a szlovének alaposan feljöttek a hajrában.
Budai László 2018. február 17., szombat 17:54
Szerző: Budai László 2018. február 17., szombat 17:54

Az első percekben a szlovén élvonal harmadik helyén álló Domzale volt aktívabb, de az első komolyabb lehetőség a Fradi előtt adódott: Varga futhatott fel a jobb oldalon, beadása tisztán találta Paintsilt, aki átvette a labdát, azonban közelről a kapusba lőtt. Nem sokkal később azonban már meglett a hazai vezetés: Varga beadása után Böde emelkedett jól embere mellett, majd a kapuba fejelt (1-0).

A szünetben nem volt sok változtatás, a második félidő elején pedig a Fradi gyorsan kétszer is eredményes volt: előbb Leandro ívelt a tizenhatoson belülre Paintsilnak, aki a leshatárról indulva közelről, élesen a kapu bal felső sarkába lőtt, majd Leandro labdaszerzése után Varga vezethette a kapusra a labdát, és magabiztosan befejezte az akciót (3-0)!

A hajrában aztán a szlovének is feléledtek: előbb Ibraimi húszméteres szabadrúgásával szépített a Domzale, majd Bizjak egy laposan középre passzolt labdát kotort a kapuba. A vége így végül "csak" 3-2-es Fradi-siker lett.

Felkészülési mérkőzés

FTC-Domzale (szlovén) 3-2 (Böde 39., Paintsil 50., Varga 55., ill. Ibraimi 85., Bizjak 89.)

FTC: Dibusz – Lovrencsics G., Otigba (Batik, 82.), Blazic, Botka (Sternberg, 82.) – Gorriaran, Leandro (Koch, 72.) – Varga, Spirovski (Amadou, 58.), Paintsil (Hajnal, 60.) – Böde (Lovrencsics B., 72.)