Fradi: 32! - az Újpest legyőzésével lettek újra bajnokok a zöld-fehérek

A harmadik "meccslabdát" már behúzta a Fradi: az Újpest 3-0-s legyőzésével eldőlt, hogy az FTC harminckettedszer, zsinórban pedig harmadszor megnyerte az NB I-et.
Dudás Gábor 2021. április 20., kedd 21:50
Szerző: Dudás Gábor 2021. április 20., kedd 21:50

Az első helyzet a 10. percben adódott az FTC előtt, Banai mentett remek kivetődéssel a ziccerbe kerülő Boli elől. Uzuni nem sokkal később be is talált, de lesről, hogy aztán megszülessen mégis az albán támadó vezető találata. A 13. percben Zubkov balról érkező beadására Uzuni érkezett szépen és Ristevskit megelőzve a hálóba stukkolt (1-0).

Lendületben maradt a gól után is a Fradi és az első félóra végén megszerezte második gólját is. Lovrencsics bepassza után Koutroumpist megelőzve vette át a labdát Tokmac, majd úgy lőtt 14 méterről a jobb alsóba, hogy Kastrati is hozzáért a labdához (2-0).

Jól jellemző volt az első félidő újpesti támadójátékára, hogy a lilák csak a 41. percben találták el először Bogdán kapuját. A 43. percben, Kastrati lövésénél Mmaee könyökéről vágódott le a labda, az újpestiek 11-est szerettek volna kapni, de Solymosi nem sípolt - nem is tűnt büntetőnek elsőre.

A félidőt aztán egy kapufa zárta: egy nagy újpesti védelmi hiba után Zubkov indult meg, majd Boli elé tálalt, aki 14 méterről a felső lécet találta telibe.

A fordulás után a vendégek próbálták felpörgetni a játékot, de leginkább a feszültség nőtt csak a pályán. Előbb Civic és Tallo kapott össze, majd pár perccel később a vendégcsatárnak Rebrovval is gondja akadt, végül a lecserélésekor saját edzőjével, Michael Oeninnggel is veszekedett egyet.

Voltak azért futball-jelenetek is, például a hazai kapunál, ahol Beridze blokkolt lövése és Perosevic Bogdán által védett kísérlete is okozott némi izgalmat.

A 75. percben azonban eldőlt minden: Banai ütötte el Mmaeét egy szügletnél, a 11-est pedig Uzuni értékesítette (3-0).

Összességében sima sikerével a Ferencváros ismét megvédte bajnoki címét, zsinórban harmadszor lett aranyérmes és összességében 32. elsőségét gyűjtötte be.

Rebrov a harmadik Fradi-aranyáról, a BL ízéről és a jövőjéről: "Erről a klubot kell megkérdezni" - értékelés
A zsinórban harmadik bajnoki cím újdonságot és nagy büszkeséget jelent Szergej Rebrov számára is, de szerinte van még motiváló tényező a csapata előtt. Az ukrán szakember a jövőjét illetően is nyilatkozott az Újpest elleni 3-0 után.

OTP Bank Liga, 30. forduló:

Ferencváros - Újpest 3-0 (Uzuni 13., 76. - a másodikat 11-esből, Tokmac 30.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

FTC: Bogdán - Lovrencsics (Botka, 46.), Blazic, Mmaee, Civic - Sigér, Laidouni - Zubkov, Tokmac, Uzuni - Boli (Somália, 70.)

Újpest: Banai - Kastrati, Koutroumpis, Ristevski - Pauljevic (Simon K., 62.), Onovo, Mitrovic, Antonov - Croizet (Csongvai, 62.), Tallo (Perosevic, 62.), Beridze

$1
ZTE/Vidi
Bedi Bence
A nyáron távozik a ZTE-től a saját nevelésű középpályás, Bedi Bence, aki iránt itthonról a Fehérvár is érdeklődött. A játékos menedzsere azonban azt is elmondta, az elsődleges cél, hogy Bedi külföldre szerződjön. (nso.hu)
Gulácsi Péter
Rouven Schröder sportigazgató elárulta, hogy a nyáron a Leipzig biztosan megválik az egyik kapusától.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.