Felkészülés: Gyönyörű gól döntötte el a DAC-Fradi meccset – videó

A DAC egyetlen góllal bizonyult jobbnak a Ferencváros ellen a MOL Arénában megrendezett felkészülési mérkőzésen.
Csakfoci Admin 2018. június 30., szombat 20:54
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 30., szombat 20:54

Helyszíni beszámolók szerint 8400 néző előtt játszott a DAC és a Ferencváros felkészülési mérkőzést. A találkozó első helyzetére négy percet kellett várni, Erik Pacinda kapott egy remek labdát, majd 15 méterről a lövését Dibusz Dénes hárította. Alig öt perccel később ismét Pacinda került helyzetbe, de a lövését a Fradi új szerzeménye, Abraham Frimpong blokkolta becsúszva. A félidő feléhez közeledve a dunaszerdahelyiek részéről Vida Kristopher próbálkozott távolról, valamint Varga Roland is eleresztett egy lövést, de Patrik Macej lábbal védett. A 32. percben Vakoun Bayo eladott labdájából ismét Vida lőtt kapura, de nem találta el a bal felső sarkot. Az első félidő utolsó helyzete Fernando Gorriarán előtt adódott, ám Bőle Lukács beadása után a kapu fölé fejelt, így 0-0-al mentek pihenni a felek.

A fordulás után Pacinda ott folytatta, ahol abbahagyta: kiszorított helyszetből tüzelt, ám nem tudott túljárni Dibusz eszén, ahogy Ljubic és Bayo sem. Az 57. percben megtört a jég, Erik Pacinda kapott egy remek labdát és 20 méterről gyönyörűen a kapu jobb oldalába tekert (1-0). A gól után a hazaiak mestere, Marco Rossi kettőt cserélt, valamint a vendégek edzője, Thomas Doll hármat - többek között az izlandi válogatott Kjartan Finnbogasson is pályára lépett. A cserék után a Fradi próbálkozott az egyenlítéssel, azonban Matías Rodríguez lövését fogta Macej, valamint Rui Pedro büntetőt reklamált egy kezezés után, ám a játékvezető nem ítélt semmit, és így maradt az 1-0-s dunaszerdahelyi győzelem.

Felkészülési mérkőzés

FC DAC - Ferencváros

DAC: Macej – Huk, Satka, Záhumensky – Kostrna (Spiriak 79.), Ljubicic (Domonkos K. 64.), Herc, Simcák (S. Koné 58.) – Vida K. (Tretyakov 72.) – Bayo (Almási 79.), Pacinda (Divkovic 58.)

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G. (Csernik - a félidőben), Frimpong (Takács - a félidőben), Blazic, Leandro – Gorriarán (M. Rodríguez - a félidőben), Spirovski (Rui Pedro 65.) – Varga R. (Finnbogason 65.), Sigér (Abdul Latif 57.), Bőle – Böde (Kundrák 65.)