Jelgava-FTC 0-1

EL: A Fradi kettős győzelemmel jutott tovább, megvan Priskin első gólja - videó

Priskin Tamás megszerezte első gólját tétmeccsen a Ferencvárosban, idegenben is győzött az Európa Ligában az FTC.
Mokány Lajos 2017. július 6., csütörtök 19:19
Szerző: Mokány Lajos 2017. július 6., csütörtök 19:19

A Ferencváros az első perctől kezdve irányított, az enyhe fölény bő 25 perc után ért kis híján góllá: Bőle remek szólóval tört be a 16-oson belülre, visszatett labdáját egy védő a kapufára helyezte, Priskin becsúszva ismételt, de a labda elment a kapu előtt keresztben.

Mintegy 10 perccel később aztán megszerezte a vezetést az FTC: szép akció végén a hazai kapus még nagyot mentett Bőle kísérlete után, de Priskin most már nem hibázott, 5 méterről értékesítette a kipattanót (0-1) - ezzel nagyjából eldőlt a párharc.

A második félidőben aktívabb lett a Jelgava, már időnként veszélyeztettek is, míg az FTC részéről Bőle találhatott volna be, de lövését fogta a hazaiak kapusa.

Öten is sárgát kaptak

A szlovén együttes a hajrában különösen aktív volt, míg az FTC kissé visszavett a tempóból, de a Fradi végül ezt a meccset is megnyerte 1-0-ra, így kettős győzelemmel került a második körbe, ahol vélhetően a dán Midtjylland lesz az ellenfél. A zöld-fehéreknél egyébként öt játékos is sárgát kapott (Gorriaran, Botka, Amadou, Leandro, Koch).

Jelgava - FTC 0-1 (Priskin 37.), összesítésben 0-3 - élő közvetítés itt

Ami a többi magyar csapatot illeti: a Vasasnak nem sikerült a bravúr a Beitar ellen (0-3 lett a meccs), míg Videoton ellenfele a Nomme Kalju lesz, miután az észt csapat 2–1-re nyert a feröeri B36 Tórshavn otthonában.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.