Belgrád, 2022. október 6. A szerb csapat gólöröme az Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában játszott Crvena zvezda – Ferencváros mérkõzésen a belgrádi Rajko Mitic Stadionban 2022. október 6-án. MTI/Koszticsák Szilárd

EL: Erősen vitatott tizenegyes és álomgól is volt, simán kikapott a Fradi Belgrádban - videók

Könnyű síppal befújt büntetővel szerzett vezetést a Zvezda, amely ezt követően még három gólt szerzett, a Fradi részéről csak egy válasz érkezett.
Nyikes Zoltán 2022. október 6., csütörtök 20:42
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. október 6., csütörtök 20:42

Az Európa Liga-csoportkör harmadik fordulójában a Crvena zvezda otthonába látogatott a Ferencváros. Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző az AS Monaco elleni előző EL-meccshez képest egy helyen változtatott, Ryan Mmaee helyett ezúttal Franck Boli volt a csatár. Az is eldőlt kevéssel a találkozó előtt, hogy nem fog pályára lépni a Crvena zvezda egyik legértékesebb játékosa, a csütörtöki napon megsérült Osman Bukari, aki a padra sem ülhetett le, mint ahogyan a rutinos védő, Nemanja Milunovic sem.

1. félidő

A 8. percben Traoré beadása után került át Laidounihoz a labda a baloldalra, a 16-oson belülre, aki 10 méterről lőhetett, de Gobeljic blokkolt, majd pár perccel később Pesic lövése ment el a jobb alsó mellett.

A 27. percben aztán a semmiből vezetést szerzett a Zvezda: Gobeljic beadása után Ivanic fejese pattant a háttal álló Wingo kezére - úgy, hogy közben Ivanic még támaszkodott is a Fradi-játékosra -, a játékvezető pedig VAR-ozást követően 11-est ítélt. Kanga magabiztosan a jobb felső sarokba vágta a büntetőt - 1-0.

Nyolc perccel később jött a következő hazai gól: baloldalról, az alapvonalról, Samy Mmaee mellől érkezett Pesic beadása, középen pedig Mitrovic megszelídítette a labdát, kapura fordult és a léc alá bombázott.

A 43. percben egy szöglet utáni középre kifejelt labdát lőtt kapura kapásból Tokmac, de túlméretezte.

2. félidő

Sajnos a fordulás után sem változott a játék képe, a szerbeknek a mai mérkőzésen minden bejött.

Az 50. minutumban a Botka mögé befutó Gobeljic jobbról passzolt középre az üresen érkező Kataihoz, aki 16 méterről kilőtte a jobb alsót.

Tíz perccel később Kanga talán élete gólját lőtte: kissé baloldalról, 24 méterről hatalmas bombát ragasztott a bal felsőbe, 4-0.

A becsületgólt végül összehozta a Fradi: a 71. percben Wingo ért el egy hosszú indítást a jobboldalon, majd középre adott laposan, Zachariassen pedig 6 méterről a kapus lábai között a hálóba helyezett, 4-1.

Ezt követően Dibusz percei következtek, előbb Ivanic lövését szedte ki a jobb felsőből, majd nagyszerűen mozdult ki a kapuból a kilépő Kangával szemben.

Az utolsó tizenöt perc csendesen csordogált, Ryan Mmaee még lőtt egy kapufát, de újabb gól nem született, a Crvena tehát simán megverte a Fradit a harmadik csoportmeccsen.

Európa Liga, H csoport, 3. forduló

Crvena zvezda–Ferencváros 4-1 (Kanga 27. - 11-esből, 60., Mitrovic 35., Katai 50., ill. Zachariassen 71.)

Zvezda: Borjan - Gobeljic, Erakovic, Dragovic (Nikolic, 72.), Rodic - Mitrovic (Pankov, 62.), Sanogo (Srnic, 62.), Kanga (Mustapha, 80.), Ivanic - Katai (Motika, 72.), Pesic.

Ferencváros: Dibusz - Wingo, Knoester, S. Mmaee, Botka (Pászka, 77.) - Besic (Vécsei, 57.), Laidouni (Gojak, 66.) - Traoré, Zachariassen, Tokmac (Marquinhos, 66.) - Boli (R. Mmaee, 57.).

Michael Baidoo
A Fradi is figyelemmel kíséri az Elfsborg 25 éves ghánai középpályása, Michael Baidoo fejlődését, de tárgyalások egyelőre nem folynak az ügyében. (ulloi129.hu)
Profi szerződés
Bánáti Kevin aláírta első profi szerződését, melynek értelmében még két évig az ETO-t erősíti.
Mohammed Abu Fani
Az ulloi129.hu úgy tudja, a CSZKA Moszkva képviselői a helyszínen figyelik majd az izraeli válogatott játékost a Paks elleni kupadöntőben.