EL: A kétarcú Fraditól nem lehet megszabadulni, megtörték a Monacót Budapesten - lapszemle

Ezt írják a francia lapok, miután a Monaco 1-1-s döntetlent játszott csütörtökön, a Ferencváros elleni, budapesti Európa Liga-meccsen. Lapszemle.
Dudás Gábor 2022. október 28., péntek 14:51
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 28., péntek 14:51

A L'Equipe azt írja, hogy az első mérkőzésen, a hercegségben elszenvedett vereség (0-1) után a Monaco nem tudott visszavágni a Ferencvárosnak, így már nem is végezhet az első helyen, az EL-csoportban, a 16 közé jutáshoz pedig a Crvena Zvezdát kell majd legyőznie. Ugyancsak kiemelik, hogy Zachariassen kései egyenlítő góljára is lehetett volna még válasza a vendégcsapatnak, de Guillermo Maripan elrontott egy meccslabdát a hosszabbításban.

Megjegyzik, hogy a Monacónak jót tett, hogy átállt a háromvédős rendszerre, megérdemelten is vezetett az első budapesti félidőt követően, majd a német Kevin Volland a második játékrész közepén akár 0-2-re is alakíthatta volna az állást, de kihagyta a ziccert , csapata pedig végül "megroppant a magyar bajnok ismételt támadásai alatt". A lap a Monaco egyik legjobbjának a 32 éves francia válogatott csatárt, a vezető gólt szerző Wissam Ben Yeddert látta.

A francia Eurosport szerint az AS Monaco egy szinte végig uralt mérkőzést nem tudott megnyerni a Groupama Arénában, a döntetlen pedig arra kárhoztatja a hercegségbelieket, hogy legjobb esetben is csak a második helyen végezzenek majd a H-csoportban. "A Monaco sajnálhatja az elveszített pontokat, de az utolsó tíz percben végül megtört a csapat Budapesten" - teszik hozzá.

Philippe Clément játékosai szerintük elszalasztottak egy nagyon jó lehetőséget arra, hogy nyomást gyakoroljanak a listavezető Ferencvárosra és hogy biztosítsanak maguknak egy kis teret közvetlen üldözőik, a Zvezda és a Trazbonspor előtt, az utolsó csoportkört megelőzően. Pedig az első félidő a portál szerint meglehetősen "egyoldalú" felvonás lett, a vendégek nagyrészt domináltak a pályán, ám amennyire támadóak voltak az első félidőben, annyira visszahúzódtak a szünet után. Ekkor a Monaco már képtelen volt rendesen kijuttatni a labdát, közben az ellenfél "egyre erősödő ostromát" szenvedte el, mielőtt végül tíz perccel a vége előtt megroppant volna a védelme Zachariassen góljánál - írják. A második félidőben az ambíció hiánya miatt megbüntetett Monaco így is életben maradt a csoportban, de nagyon "forrónak" ígérkezik a szerbek elleni zárómeccse.

A Sofoot.com is úgy fogalmaz, hogy a Monaco végül megtört a Ferencváros otthonában, és bár nagyrészt dominált a pályán, nem tudott mit kezdeni a gyenge időszakokkal, és nem sikerült jobb eredményt elérnie a döntetlennél, ami rajta nem sokat segít. "A szünet után láthatóan új erőre kaptak a magyarok, és teljesen más arcukat mutatva léptek pályára, mint az első 45 percben" - írják, hozzátéve azt is, hogy a Monacónak így is lett volna lehetősége lezárnia a meccset. Ez azonban végül nem sikerült, a magyar bajnok egyenlített, így a piros-fehéreknek a Zvezda ellen kell kiharcolniuk a továbbjutást.

A Le Figaro azt írja, hogy a Monacónak "nem sikerült megszabadulnia a Ferencvárostól, mint a csoport éllovasától", hiába volt "fantasztikus Ben Yedder az első félidőben", Clement csapata nem tudta végig tartani magát, és a Zvezda ellen jobban kell teljesítenie, ha  be akarja biztosítani a második helyét.

Megint milliárdokat keresett a Fradi: Bődületes összeg eddig az EL-pénzdíj
Eddig mintegy 3,6 milliárd forintnak megfelelő pénzösszeget keresett a Ferencváros az Európa Liga mostani kiírásában.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)