Budapest, 2018. február 24. A ferencvárosi Miha Blazic (b) ünnepli gólját csapattársaival, Böde Dániellel (b2) és Sztefan Szpirovszkival a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában játszott Ferencváros - Budapest Honvéd mérkőzésen a fővárosi Groupama Arénában 2018. február 24-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

Böde- és Eppel-dupla, kimaradt 11-es: a Fradi pazar, hétgólos meccsen verte a Honvédot

A listavezető zöld-fehérek remek összecsapáson győzték le a bajnoki címvédőt. A Fradi és a Honvéd támadója is duplázott, de csak előbbi örülhetett. Lanzafame 11-est hibázott.
Budai László 2018. február 24., szombat 21:22
Szerző: Budai László 2018. február 24., szombat 21:22

A Fradi volt az aktívabb az első percekben, de a Honvéd szerzett vezetést: a kiugró Lanzame adott remek passzt Eppelnek, aki 14 méterről biztosan a kapuba emelt, 0-1. A zöld-fehérekre jó hatással volt a kapott gól, ugyanis ezután lehengerelték a vendégeket. Az egyenlítés szinte azonnal meglett: Varga lövését kiütötte Gróf, majd Böde eltört lövését piszkálta be közelről Gorriarán (1-1). Nem sokkal ezután Varga szabadrúgását Böde lőtte a hosszú oldalról a jobb felsőbe (2-1). Majd nem tanult a hibából a Kispest: a szünet előtt Varga újabb jobboldali beadását Blazic passzolta kapásból a jobb sarokba (3-1).

A második játékrész elején a semmiből szépített a Honvéd: Dibusz előbb Lanzafame lövését fogta, majd Eppelét is, de utóbbi valahogy a kapuba tuszkolta a labdát (3-2). A 69. percben az egyenlítés is meg lehetett volna, miután Eppel kiharcolt egy 11-est, de Lanzafame bal sarok felé lőtt büntetőjét kiütötte Dibusz. A hátralévő időben még Eppelnek volt egy helyzete, de Blazic blokkolta a kísérletét. Böde aztán a hajrában eldöntötte a meccset: Gorriarán lövését középre ütötte ki Gróf, jött Böde és 15 méterről a jobb alsóba lőtt, 4-2. Sőt, a 90. percben Leandro 25-ről még a jobb alsóba tekert, majd a hosszabbításban Lovrencsics B. ziccert is hibázott, így 5-2 lett a vége.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I

FTC-Honvéd 5-2 (Gorriarán 24., Böde 31., 83., Blazic 45., Leandro 90., ill. Eppel 20., 60.)