Fotó: fradi.hu

BL-selejtező: A Fradi idegenben is könnyedén nyert, kettős győzelem után jöhet a Slavia

A magyar bajnokcsapat a jó helyzetkihasználásának köszönhetően idegenben is megverte a Zalgirist, így továbbjutott a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe.
Nyikes Zoltán 2021. július 27., kedd 20:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. július 27., kedd 20:57

A magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapata kétgólos előnnyel várta a litván Zalgiris Vilnius elleni keddi visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában. Peter Stöger vezetőedző két helyen változtatott az első mérkőzéshez képest, Eldar Civic helyét a 18 éves Csontos Dominik vette át, míg Olekszandr Zubkov helyett Kristoffer Zachariassen került a kezdőbe.

1.félidő

A Zalgiris már a 13. másodpercben jelezte, hogy valóban nem tett le a továbbjutás lehetőségéről, igaz Onazi 13 méterről eleresztett lövése nem jelentett veszélyt. Ezt követően is a hazaiak birtokolták többet a labdát és jóval több kísérletük is volt, ám ezek rendre elkerülték a kaput, vagy ha mégsem, akkor Dibusz könnyedén hárított.

A Ferencváros támadásban még ennyire sem volt aktív, az első komolyabb lehetőségére a 43. percig kellett várni, ám ezt nagyszerűen ki is használta: egy gyors kontrát követően Tokmac ugratta ki középen Uzunit, aki lerázta egyik védőjét, majd a balján érkező Ryan Mmaeéhoz passzolt, aki 14 méterről, ziccerben a bal sarokba helyezett, 0-1.

2. félidő

A fordulás után is a litvánok előtt alakult ki az első lehetőség, amikor Mikoulinas jobb oldalról érkező beadását fejelte nem sokkal a kapu fölé Verbickas, az ötös túlsó sarkáról, majd nem sokkal később Kyeremeh bal oldalról érkező beadásánál üresen maradt Vidémont, de 5 méterről, nagy helyzetben mellé fejelt.

A Ferencváros támadásban ezúttal is visszafogottabb volt, de annak tükrében, hogy a továbbjutása egyáltalán nem forgott veszélyben, ez valamelyest érthető volt. A 72. percben aztán akárcsak az első játékrészben, ezúttal is a semmiből egy kontra révén szerzett újabb találatot a Fradi: Uzuni hozta kihagyhatatlan helyzetbe Ryan Mmaeét, aki közelről duplázott, 0-2!

A hajrában volt a Ferencváros legveszélyesebb időszaka, ekkor Ryan Mmaee kétszer is közel volt a triplázáshoz, míg Zubkov a 16-oson belülről és kívülről is megtornáztatta Gertmonast. A 93. percben a Zalgirisnak még összejött a szépítő találat, de nem ez volt a mérkőzés utolsó gólja, mert a csereként beálló Mak két védőt is kicselezett, majd hat méterről laposan a kapuba gurított, így a magyar csapat 5-1-es összesítéssel jutott a BL-selejtező harmadik körébe, ahol a cseh Slavia Praha vár rá.

A továbbjutással pedig az is eldőlt, hogy a Ferencváros biztosan csoportkörös lesz a nemzetközi porondon ebben az idényben is, hiszen ha a zöld-fehérek esetleg kiesnek a Slavia Praha ellen a BL 3. selejtezőjében, akkor az Európa Liga-rájátszásba esik ki, amelyet követően siker esetén az EL-főtáblára, vereséggel pedig az Európa Konferencia Liga-csoportkörébe kerül.