BL: A Juventus kihasználta a hibákat, és könnyedén legyőzte a Fradit

A Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik mérkőzésén a Ferencváros hazai pályán 4-1-es vereséget szenvedett a Juventustól.
Csakfoci Admin 2020. november 4., szerda 22:54
Szerző: Csakfoci Admin 2020. november 4., szerda 22:54

A Fradinál az ukrán Dinamo Kijev elleni csoportmeccshez képest Dvali és Botka bekerült a kezdőbe, Kovacevic és Heister a kispadon foglalt helyet, ahogy koronavírusból felgyógyult Uzuni és a múlthéten a kijeviek ellen az egyenlítő gólt szerző Boli is. A Juventusnál Chiellini és Ronaldo volt a két nagy visszatérő, Alex Sandro és Matthijs de Ligt nem utazott el, Demiral pedig eltiltását töltötte, miután az előző körben a Barcelona ellen kiállították.

Orel Grinfeld sípszava után már a 7. percben megszerezte a vezetést a Juventus, ekkor Cuadrado futott fel a balszélen, középre adott és az érkező Morata egy méterről vette be Dibusz kapuját. A vezető gól megszerzése után a Fradi előtt is adódtak lehetőségek. Előbb Lovrencsics beadása után Isael Rabiot szorításában lőtt fölé, majd négy perccel később Somália próbálkozott, de célt tévesztett.

A félidő feléhez érve a támadásokkal előszeretettel felfutó Lovrencsics vezette métereken keresztül a labdát, Zubkovhoz továbbított, az ukrán szélső a kapu fölé tüzelt. A 35. percben kis híján kétgólosra nőhetett volna a Juventus előnye - a Morata-Ronaldo összjáték végén utóbbi túlságosan is önzetlen volt, így Blazic becsúszva szerelni tudott, megvédve csapatát az esetleges újabb találattól. A játékrész vége előtt Cuadrado lökte el vállal Somáliát a tizenhatos sarkánál, a játékvezető habozás nélkül továbbot intett.

Fordulás után az 59. percben Sigér rossz passzára Ronaldo csapott le, a portugál klasszis senkitől sem zavartatva vezette a labdát, ám az ötös jobb sarka elől mellé lőtt. Egy perccel később már újabb gólt láthatott a Puskás Aréna közönsége. Ronaldo lapos passza után Morata 15 méterről habozás nélkül bepörgette a labdát Dibusz kapujába.

A hajrára fordulva mindkét edző cserével frissített csapatán. Ebből az olaszok jöttek ki jobban, hiszen újabb találatot szereztek. A 72. percben Blazic átadását vétette el Dibusz, majd a csereként beálló Dybala köszönte szépen és öt méterről az üres kapuba lőtt.

Az utolsó percekben ismét hibázott a Fradi kapusa, ballal megpróbálta kirúgni a labdát, ám az előtte tartózkodó Dybalát találta el, az argentin támadó az üres kapuba lőtt. Noha Dvali próbált tisztázni, csak beljebb tudta segíteni a labdát. A rendes játékidő utolsó percében még Boli szemfüles találatával szépített a magyar bajnok, azonban ez már nem változtatott a lényegi kérdéseken.

Bajnokok Ligája, 3. forduló

Ferencváros-Juventus 1-4 (Boli 90., ill. Morata 7., 60., Dybala 73., Dvali 81. - öngól

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Dvali, Botka (Heister 68.) - Sigér, Haratin, Somalia - Zubkov (Uzuni 80.) Isael (Boli 73.), Tokmac (Mak 73.)

Juventus: Szczesny - Cuadrado (Frabotta 76.) Bonucci, Chiellini, Danilo - Ramsey (McKennie 53.), Arthur (Bentancur- a szünetben), Rabiot - Ronaldo, Morata (Dybala 67.), Chiesa (Bernardeschi 76.)