BL: A Fradi döcögve indult, aztán gázolt az első selejtezőn

70 percen át csak helyzetekig jutott, de aztán 3-0-ra nyert a Ferencváros a koszovói Prishtina elleni hazai Bajnokok Ligája-selejtezőn.
Dudás Gábor 2021. július 6., kedd 19:57
Szerző: Dudás Gábor 2021. július 6., kedd 19:57

A magyar aranyérmes Ferencváros a Bajnokok Ligája első selejtezőkörében a koszovói bajnok Prishtinát fogadta a Groupama Arénában. A zöld-fehérek nyári felkészülési mérkőzéseiken 100%-os teljesítményt nyújtottak, a kedd esti találkozó azonban már az új vezetőedző, Peter Stöger első tétmérkőzését jelentette az FTC kispadján.

A 6. percben vendégrészről John fejelt lesgólt, válaszul Dvali passza után Uzuni lőtt jobbról, de egy védőt talált el. Két perccel később kisebb szívrohamot okozott a stadionban ülőknél is Blazic, akinek hajmeresztő hazaadását Dibusz épphogy utolérte a gólvonal előtt.

A 17. minutumban nagyon közel járt a vezetés megszerzéséhez a Ferencváros: Mak indította Uzunit a bal oldalon, akinek középre adása eljutott Haratinhoz, aki 14 méterről a felső lécre lőtt, onnan pedig kifelé pattant a labda. Nem sokkal később Boli lépett ki a bal oldalon, a jobb alsó felé tartó lövését Nika kapus lábbal hárította.

A Fradi támadásai jelentettek veszélyt, a 36. percben azonban ziccert hibáztak a vendégek: John ugrott ki egyedül, Dibuszra vezette a labdát, de lövése elkerülte a jobb alsót.

Az első játékrész hajrájában a Fradi támadott, sok beadás érkezett a vendégek kapuja elé, gól azonban nem született.

A szünetben egyik csapat sem cserélt, majd az 52. percben Boli lépett ki nagy helyzetben a jobb oldalon, de kissé kisodródott, majd az oldalhálóba lőtt. A 60.-ban Mak lőtte a kapu elé a labdát a jobb oldalról, az érkező Boli kevéssel maradt le róla.

A csereként beállt Ryan Mmaee majdnem egy percen belül be is talált, de itt még fölé lőtt, majd a 71. minutumban Civic bal oldali beadását az érkező Tokmac lőtte a bal alsó sarokba, amivel megszerezte a vezetést az FTC (1-0).

Innentől kezdve a zöld-fehérek tíz percen belül lerendezték a mérkőzést, és jó eséllyel a továbbjutást is: a 74. percben Mak passza után a nyári igazolás, Ryan Mmaee talált a jobb sarokba (2-0), a 78.-ban pedig Mak jobb oldali szabadrúgása után Blazic lőtt közelről a bal alsóba (3-0).

Az utolsó percekben az FTC tökéletesen kézben tartotta a mérkőzést, 3-0-s győzelme így a végére sima lett és a jövő heti visszavágó előtt megnyugtatónak is mondható az eredmény.

Bajnokok Ligája-selejtezők, 1. forduló:

Ferencváros - Prishtina 3-0 (Tokmac 71., R. Mmaee 74., Blazic 78.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

FTC: Dibusz - Wingo, Blazic, Dvali, Civic - Kharatin (Vécsei, 89.), Sigér - Uzuni, Tokmac, Mak (Somalia, 78.) - Boli (R. Mmaee, 68.)

Prishtina: Nika - B. Krasniqi, Zyba, Bekteshi, Mici - E. Krasniqi (Bardhoku, 80.), Boshnjaku (Mankenda, 70.), Lilaj, Kryeziu - Hoti (Shabani, 80.), Otto John (Tolaj, 81.)

Stöger az első Fradi-sikerről a BL-ben: "Nem az volt a cél, hogy lassan focizzunk" - elégedett a mostani kerettel
Így látta a Ferencváros és a Prishtina szakvezetője a két csapat keddi Bajnokok Ligája-selejtezőjét (3-0). Peter Stöger és Zekirija Ramadani meccs utáni nyilatkozata.