Priskin döntötte el a Fradi BL-ellenfelének furcsa meccsét - videó

Piros lapot harcolt ki, majd azonnal betalált a magyar válogatott csatár.
Dudás Gábor 2016. július 8., péntek 10:31
Szerző: Dudás Gábor 2016. július 8., péntek 10:31

Mint ismeretes, az UEFA szerdán este arról tájékoztatott, hogy mégis játszania kell a Ferencvárosnak a BL-selejtező második körében. A kizárt KF Skёnderbeu helyét ugyanis átveszi az albán Partizani, a zöld-fehéreknek velük kell megmérkőzniük. Mindez egyébként azt jelenti, hogy a pozsonyi Slovan kerül játék nélkül a következő körbe az EL-ben (eredetileg ők voltak a Partizani ellenfelei a sorozatban).

A pozsonyiak már lejátszották az albánokkal az első meccsüket Tiranában (0-0 lett a vége), és a Partizani már elutazott Szlovákiába, hogy a visszavágón megmérkőzzön ellenfelével. A két csapat végül - igaz, nem az Európa Liga keretei között, hanem barátságos meccsen - mégis összecsapott egymással a fővárosban. Méghozzá egy magyar csatár főszereplésével.

Priskin Tamás először kapott lehetőséget Eb-pihenőjét követően a szlovák ezüstérmes gárdában és nagyon gyorsan meg is mutatta, hogy érdemes volt bizalmat szavazni neki. A 11. percben egy remek indítással lódult meg a kapu felé, és csak szabálytalanul tudta megállítani Krasniqi. Villant a piros az albán középhátvédnek, a magyar válogatott támadó pedig duplán büntetett, hiszen a kiállítással fűszerezett szabadrúgást remekül lőtte 17 méterről a kapuba, vezetést szerezve csapatának.

A nagy fölényben játszó Slovan második góljára a 49. percig kellett várni (Zrelák talált be), és bár Fili a 65. percben, egy nagy védelmi hibát kihasználva szépített, az utolsó szó a szlovákoké lett, Ligeon a 85. percben használta ki a Partizani hátsó alakzatának ügyetlenkedését. 3-1 lett a meccs vége.

A Ferencváros-Partizani BL-párharc első mérkőzésén július 13-án, szerdán rendezik Elbasanban (Tiranától 40 kilométerre), míg a visszavágót egy héttel később játsszák Budapesten, a Groupama Arénában.

A PARTIZANI ÖSSZEÁLLÍTÁSA: Hoxha -  Arapi, Ibrahimi, Kalari, G.Krasniqi, Ramadani, Trashi, Batha, Vila, Ekuban, Fili

Cserék: Xhika, Torassa, Atanda, Bardhi, Ismailaj, Hasa