A Fradi kihasználta a Vidi botlását, ismét helycsere az élen - tabella

A hazai zöld-fehérek hátrányból álltak fel, végül Paintsil és Blazic találatával megszerezték a három pontot, így ismét vezetik az NB I-et.
Budai László 2018. április 28., szombat 21:24
Szerző: Budai László 2018. április 28., szombat 21:24

Öt perc alatt négy lehetőséget is engedélyezett az igen bizonytalan Fradi-védelem a Haladás-csatár Williamsnek. A támadó előbb egy kicsit hosszú labdát kapott, majd fölé lőtt, ezt követően pedig Dibusz mentett előle. Negyedjére azonban jött a gól: Blazic mögé ívelték be a labdát, Williams átemelte a kijövő Dibuszt, aki csak beleérni tudott a labdába, azt pedig végül a szombathelyi játékos fejelte a kapuba (0-1).

A Fradi Böde révén egyenlíthetett volna: ziccerben leadott, eltört lövése azonban mellé ment, majd közelről, nagy helyzetben fejelt éppen Rózsa kezébe, aki az utolsó pillanatokban állt be a kapuba a megsérült Király helyére. Ezután azonban csak összejött az egyenlítés: Böde ugratta ki Paintsilt, aki az ötös sarkáról, a Hali-kapus lábai között passzolt a kapuba (1-1).

A második játékrészben a Fradi nekiesett ellenfelének, Paintsilnek több megpattanó lövése is volt, de ezek elkerülték a kaput, amikor pedig mégis kaput talált egy-egy hazai kísérlet, Rózsa védett. Sokáig bírta a Haladás, de a 68. percben egy szöglet után előnybe került a Fradi: Otigba még a kapufára fejelt, Blazic azonban a kipattanót bekotorta (2-1).

A hátralévő időben a Haladásnak nem volt reális esélye az egyenlítésre, az FTC így megszerezte a három pontot, és visszaelőzte a Pakstól vereséget szenvedett Videotont az élen.

FTC-Haladás 2-1 (Paintsil 38., Blazic 68., ill. Williams 7.)

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I