Felkészülés: A Fradi a második meccsen sem bírt a Mezőkövesddel - videó

A vasárnap délelőtti kövesdi siker után a Népligetben döntetlent hozott az NB I két élcsapatának felkészülési találkozója. Haratin, illetve Cseri volt a két gólszerző.
Dudás Gábor 2020. május 17., vasárnap 16:13
Szerző: Dudás Gábor 2020. május 17., vasárnap 16:13

A bajnoki listavezető Ferencváros a vasárnap délelőtti, Groupama Arénában rendezett felkészülési mérkőzés (0-1) után délután az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban is megmérkőzött a dobogó harmadik fokán tanyázó Mezőkövesddel.

Kevés helyzetet hozott az elsű szűk félóra, majd - akárcsak délelőtt - a vendégek szereztek vezetést. Cseri Tamás egy közeli fejessel vette be Dibusz Dénes kapuját - írja a fradi.hu.

A szünetet követően nem sokkal jött az FTC egyenlítő gólja: az 55. percben a brazil Isaelt buktatták a büntetőterületen belül, a megítélt 11-est pedig Ihor Haratin értékesítette - akárcsak pár napja, a ZTE ellen (1-1). A 63. percben kevés híján a fordítás is összejött a hazaiaknak, ám Sigér lövését Szappanos védte bravúrral, majd a kipattantót Boli a hálóba pofozta, ám lesről.

A folytatásban az eredmény már nem változott, így a második vasárnapi meccsen sem tudta legyőzni a Fradi a Mezőkövesdet. Ahogy arról korábban, átigazolási rovatukban beszámoltunk, a kövesdieknél pályára lépett a legutóbb Norvégiában futballozó utánpótlás-válogatott támadó, Torvund Alexander is.

Felkészülési mérkőzés:

Ferencváros - Mezőkövesd 1-1 (Haratin 56. - 11-esből, ill. Cseri 29.)

FTC: Dibusz - Lovrencsics, Botka, Blazic, Civic - Sigér, Haratin - Zubkov (Skvarka, a szünetben), Isael (Szánthó, 84.), Tokmac - Boli

Mezőkövesd: Szappanos – Farkas, Pillár (Szeles 46. p.), Nesterov, Vadnai – Cseri, Karnitski, Berecz,Besirovic – Zivzivadze, Jurina (Torvund 46. p.)