8 játékos, 9 gól: Kiütés a Fradi első meccsén - videó

A szlovén harmadosztályú Sampion Celje ellen győzött első felkészülési mérkőzésén kiütéssel, 9-0-ra a magyar bajnok Ferencváros.
Dudás Gábor 2019. június 11., kedd 19:25
Szerző: Dudás Gábor 2019. június 11., kedd 19:25

Az Ausztriában edzőtáborozó, de első edzőmeccsét Szlovéniában lejátszó Ferencváros már az első percben vezetést szerzett a harmadosztályú ellenféllel szemben: a soroksári kölcsönjátéka után visszatérő fiatal Kundrák harcosan labdát szerzett, majd 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Innentől kezdve beindult a gólgyártás, a 15. percben már 3-0 volt az állás (a szombathelyi kitérő után és tétmeccsen legutóbb Fradi-mezben másfél éve eredményes Priskin is betalált 11-esből), a szünetben pedig 6-0-ra vezetett a Fradi - derül ki a fradi.hu tudósításából.

A fordulás és a "sorcsere" után még három gólt szereztek a zöld-fehérek, végül nyolc játékos kilenc góljával 9-0 lett a vége, kiütéses győzelemmel kezdte meg a hangolódást a BL-selejtezőkre a válogatottjait egyelőre nélkülöző FTC, még ha az első találkozón nem is az eredmény volt a lényeges.

Felkészülési mérkőzés:

Ferencváros - Sampion Celje 9-0 (Kundrák 1., Szignyevics 11., Priskin 15., Tokmac 27., 34., Sigér 32., Leandro 59., Lanzafame 67., Csernik 80.)

FTC, I. félidő: Varga Á. - Botka, Takács Zs., Könczey, Heister - Sigér, Csonka - Kundrák, Priskin, Tokmac - Szignyevics

FTC, II. félidő: Szécsi - Csernik, Frimpong, Leandro, Silye - Haratin, Wilmots - Isael, Rui Pedro, Szerető - Lanzafame