Videó: 3-1 lett a hihetetlen Videoton-Fradi - kétszer is félbeszakadt a rangadó

A meccs kétszeri félbeszakításáig is jobb volt a fehérvári gárda, és a második újrakezdés után is maradtak gólok a maratoni meccsben.
Dudás Gábor 2017. augusztus 27., vasárnap 22:29
Szerző: Dudás Gábor 2017. augusztus 27., vasárnap 22:29

Videoton - Ferencváros 3-1 (Pátkai 12., Scepovic 49., Stopira 83., ill. Priskin 89.)

A meccs részletes krónikája, percről percre itt!

Jobban kezdett a Partizan elleni EL-kiesés miatt is minden bizonnyal feltüzelt Videoton, és mezőnyfölénye már a 12. pecben góllá értett, Pátkai lőtt 16-ról a jobb alsóba (1-0).

A 27. percben Suljic került komoly helyzetbe, balról tört be a 16-oson belülre, meg is nézhette, hogy hová passzoljon, de végül nem sikerült társat találnia a labdával. Nem sokkal később Stopira lőtt a léc fölé.

A Fradi nagyjából félóra után talált magára, rögtön egy Priskin-kapufa is jelezte, hogy a zöldek is a pályán vannak, a másik oldalon közben Lazovic lőtt kevéssel a kapu fölé Csonka hibája után. A félidőt két FTC- (Rui Pedro, majd Priskin), illetve egy Juhász-lehetőség zárta.

A második játékrészben megint jobban rajtolt és megint gólt szerzett a Vidi: az 49. percben Scepovic villant, Suljic balról érkező beadását fejelte Batik mellett a hálóba pár méterről (2-0). Az 63. percben Moutari puskázott el komoly szépítési lehetőséget, nem sokkal később pedig félbeszakadt a találkozó. Előbb a Pancho Aréna világítása adta meg részben magát, de a villámlás miatt is az öltözőbe vonultak a csapatok.

Nagyjából tíz perc után folytatódott a találkozó, Nego és Scepovic is ziccert rontott, illetve védett Dibusz, majd teljes sötétségbe borult a felcsúti stadion egy elosztó-hiba miatt. Ekkor hosszabb szünet következett, több mint 45 perc alatt született megoldás a műszaki hibára.

Az újbóli folytatást követően mindkét csapat előtt adódott nagy helyzet, és mindkét csapat szerzett még egy-egy gólt.

A 83.(...) percben Stopira egy mintaszerű akció végén ágyúzott a bal alsóba, eldöntve végképp az összecsapást. A szépségtapasz Priskin nevéhez fűződött, a csatár a válogatottbeli társától, Bödétől kapott remek fejes-gólpasszt, mielőtt a jobb alsóba bombázott.

Végül megérdemelt, 3-1-s Vidi-siker született egy sok szempontból emlékezetes és majd 3 órán át tartó rangadón. Az FTC Felcsúton veszítette el így a veretlenségét, a fehérváriak pedig felléptek a tabella élére.

Doll: Nem gondolom, hogy 3 hónap alatt rossz edző lettem - értékelések
Így látták az edzők a vasárnapi, maratoni hosszúságú Videoton-Ferencváros rangadót (3-1).
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.