A Fradi gyenge játékkal előzött, az Újpest dráma után nyerhetett volna - eredmények, tabella

A Diósgyőr és a Honvéd is háromgólos győzelmet aratott, a DVSC ötgólos meccset játszott a Pakssal. Így alakultak az NB I-es meccsek eredményei.
Budai László 2017. október 28., szombat 17:25
Szerző: Budai László 2017. október 28., szombat 17:25

Újpest-Videoton 2-2 (Pauljevic 50., Tischler 71., ill. Henty 1., Hadzic 5.) - kiállítva: Hadzic 37., Suljic 90. (mindkettő Videoton)

Rémálomszerűen indult el a mérkőzés az Újpest számára: fél perc elteltével Henty a kapufáról kipattant lövése után közelről vezetést szerzett a Videotonnak (0-1). Négy perc múlva Scepovic lőtt 15 méterről, a kapusról kijött a labda, de érkezett Hadzic, és közelről nem is hibázott (0-2). Elég feszült lett a hangulat, a csapat játékosai és a vezetőedző ellen is tüntettek a hazai drukkerek. Scepovic végleg lezárhatta volna közben a meccset, de ziccerben kapufára lőtt, majd Hadzic kiállíttatta magát, így maradt még esélye a folytatásra a liláknak, akik az első félidőben nem találtak kaput.

Fordulás után aktívabbak lettek a hazaiak, és ez gyorsan gólt ért: Pauljevic tökéletes lövéssel lőtte ki a jobb felső sarkot (1-2). Felpörögtek az események a sok sárga lappal tarkított folytatásban, amelynek során Nagy egyenlíthetett volna akár, ám Novothny beadása után nem tudott lőni. Hamarosan döntetlenre módosult az állás, miután Nagy visszafejelt labdáját Tischler továbbította a hálóba, így izgalmasnak ígérkezett az utolsó 20 perc. Voltak is lehetőségek, ám az állás nem változott, pedig erre megvolt az esélye a liláknak: a hosszabbításban 11-eshez jutottak, amit azonban Tischler kihagyott. A lila-fehérek így is a sírból hozták vissza a meccset, ehhez Hadzic buta hibája is kellett (a végén még dumáért Suljic is pirosat kapott).

Mezőkövesd-FTC 0-1 (Böde 39.)

Kisebb lehetőségek és kiegyenlített mezőnyjáték jellemezte a Mezőkövesd-FTC meccs első periódusát, a vezetést a hazaiak szerezhették volna meg a 21. percben, Mlinar bepasszolt labdáját azonban Strestík nem jól találta el. A félidő hajráját megnyomták a zöld-fehérek, ez pedig gólt ért: Pedroso tökéletes beadását Böde bravúrosan, a kapunak háttal állva csúsztatta a léc alá, így 0-1-el fordultak a csapatok.

A második félidő elején azonnal egyenlíthetett volna a hazai csapat, Strestík visszagurítása után azonban Koszta centikkel a bal alsó mellé helyezett. A túloldalon Varga élesen belőtt labdájáról maradt le alig Moutari, majd az FTC kapuja előtt Hudák veszélyeztetett, alig fejelt mellé. Idővel állandósult a kövesdiek fölénye, akadtak is lehetőségek, de Dibusz vagy a védők mentettek. Hiába azonban a hazaiak nagy fölénye, Böde fejese 3 pontot ért, és ezzel a zöld-fehérek visszafogott játékkal is a tabella élére ugrottak.

Haladás – Diósgyőr 0-3 (Lipták, 50., Ugrai 51., Nono 70.)

Sokáig nem hozott helyzetet az egy hete Debrecenben pontot szerző Haladás és a múlt szombaton a címvédő Honvédot verő Diósgyőr soproni összecsapása, az első negyedóra felejthető mezőnyjátékkal telt. Karol Mészáros előtt adódott az első lehetőség, majd egyre többször kerültek közel a vezető gólhoz a szombathelyiek: Williams lefejelt labdája után Mészáros bombáját ütötte ki bravúrral Antal Botond, majd Rácz tévesztette el centikkel a bal alsót. Tóth Barnabás sérülése után kényszerűségből cserélt Bódog Tamás, az első játékrész pedig 0-0-val zárult.

Fordulás után nagyot változott a meccs képe: hiába nem alakított ki szűk 50 percig helyzetet a vendégcsapat, az 52. minutumban már 2-0-s előnyben volt: Ugrai szabadrúgása után Lipták bólintott a bal felsőbe (0-1), egy percen belül pedig Vela passza után már Ugrai neve mellett is gól állt (0-2).
A gyorsan bekapott két gól nagyon megfogta a Haladást, hiába próbálkozott cserékkel Pacsi Bálint, nem tudott újítani a szombathelyi alakulat. Sőt, Nono szépségdíjas góljával el is dőlt a meccs: a tizenhatos elől, kapásból eleresztett lövése a lécről a gólvonal mögé pattant (0-3). A hazaiaknak szerencséjük sem volt, Ramos pár méterről fejelt a kapufára, majd az ő beadása érkezett kicsivel az üresen helyezkedő Kiss Tamás mögé. A Diósgyőr második félidei játékának köszönhetően teljesen megérdemelten nyert, így sorozatban harmadjára szerzett három pontot az NB I-ben.

DVSC-Paks 3-2 (Bódi 12., 75., Tőzsér 55. – 11-esből, ill. Papp 10., 61.)

Egymásnak esett a két csapat a mérkőzés elején: a Loki részéről Könyves és Mengolo, a Pakstól Papp és Szabó próbálkozott, közülük egyedül Szabó talált kaput, de Nagy Sándor védeni tudott. A 10. percben azonban ez már nem sikerült a DVSC kapusának: Kulcsár jobboldali beadása után Papphoz került a labda, aki egy csel után, több Loki-játékos gyűrűjében, 14 méterről kilőtte a jobb alsót (0-1). Sokáig nem örülhetett Csertői Aurél együttese, a hazaiak szinte azonnal egyenlítettek: Könyves kavargatott, majd lőtt a hosszú felé, ahol érkezett Bódi, és közelről a kapuba lőtt (1-1). Ezután sokkal óvatosabbá váltak a csapatok, és sokáig nem is volt helyzet. Az unalmas perceket a Paks törte meg: Bertus szép passza után Vági lőtte erőből középre a labdát, érkezett Papp, de két méterről - két Loki-védő szorításában - nem tudta a kapuba pofozni a labdát. A hajrában aztán valamivel a hazai csapat volt aktívabb, de nagyobb helyzete nem akadt.

A második játékrész szinte ugyanazt a forgatókönyvet hozta, mint az első. Ezúttal azonban a Debrecen került előnybe tíz perc után: Jovanovic ugratta ki Bényeit, akit Kulcsár rántott le, ez pedig 11-est ért. A büntetőt Tőzsér lőtte a bal sarokba (1-2). Pár perccel később a másik oldalon is büntetőgyanús szituációt láthattunk: Szakály D. ziccerben lépett ki, majd eltolta Nagy S. mellett a labdát, és gyanús körülmények között elesett a 16-oson belül. A játékvezető Szakálynak adott sárgát műesésért.

Az egyenlítés azonban így is összejött: Bertus tekert kiválóan a védők mögé balról, érkezett Papp, és négy méterről a kapuba belsőzött (2-2). A paksiak pedig lendületben is maradtak, és Szabó János visszagurítása, valamint Szakály lövése után nagy helyzetük is volt, de Kinyik blokkolni tudott. Nem sokkal később Koltai lökete ment centikkel mellé. A másik oldalt Bódi kapura lőtt szöglete volt veszélyes, de Verpecz kitornászta a labdát a felső léc alól.

Bár a Paks állt közelebb a győzelemhez, a Loki lőtt gólt: Takács szerzett fontos labdát a félpályánál, majd Bódi elé tette azt, aki ziccerben lépett ki, és higgadtan a kapuba gurított (3-2). A Debrecen meg is tartotta az előnyét, így már kilenc mérkőzés óta veretlen.

Balmazújváros – Budapest Honvéd 0-3 (Gazdag 36., Lanzafame 49.– tizenegyesből, Eppel 71.)

Veszélyesebben kezdte a találkozót a vendég Budapest Honvéd gárdája, Holender révén a 7. percben már egy zúgó felsőléce is volt a csapatnak. A 13. percben a túloldalon is a kapufa segítette ki a kapust, hiszen Arabuli fejese után Gróf elcsúszott, de a labda a kapufáról kifele pattant. A félidő hajrájában a vendégek megszerezték a vezetést: Gazdag nagyjából 30 méterről lőtt bődületesen nagy gólt.

A második félidő elején egyenlíthetett volna a hazai csapat, ám Arabuli fejesét nagy vetődés után védte Gróf. A túloldalon egy beívelésre rosszul mozdult ki Pogacsics, letarolta Eppel Mártont, így büntetőt ítélt Vad II játékvezető. A tizenegyest Eppel és Lanzafame is szerette volna elvégezni, végül az olasz értékesítette azt. A 71. percben végleg eldőlt a találkozó: Eppel mellel tette maga elé a labdát, majd a kapuba bombázott. A hajrában még volt egy kapufája a hazaiaknak, de a budapestiek megérdemelten gyűjtötték be a három pontot.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I