Edzőmeccsek: A Haladás döntetlent játszott a BL-csapattal, NB II-es együttes verte a Dunaszerdahelyt

A Balmazújváros másodosztályú együttestől kapott ki, új játékosa okozta a vesztét. Kemenes Szabolcs ismét középpályást játszott csapatában, amely 4-1-ről játszott 4-4-et.
Budai László 2018. január 24., szerda 16:17
Szerző: Budai László 2018. január 24., szerda 16:17

NB I

A Haladás Myke Ramos találatával a 60. percben vezetést szerzett az őszi szezonban a BL-csoportkörben is szerepelt Maribor ellen, de a szlovének Vrhovec találatával a hajrában egyenlíteni tudtak. A mérkőzés így 1-1-el zárult.

Haladás-Maribor 1-1 (Myke Ramos 60., ill. Vrhovec 79.)

Egyetlen gól döntötte el a Mezőkövesd edzőmérkőzését, amelyen a szlovák élvonal nyolcadik helyén álló Nagymihály ellen lépett pályára. Az NB I-es klub a 36. percben került előnybe, amikor Mlinar szöktette Baracskait, aki higgadtan helyezett 10 méterről a hálóba. Ez a találat győzelmet is ért.

Mezőkövesd-Nagymihály 1-0 (Baracskai 36.)

1. félidő: Horváth – Farkas, Hudák, Katanec, Vadnai – Cseri, Oláh, Mlinar, Bognár – Koszta, Baracskai

2. félidő: Dombó – Majtán, Pillár, Fótyik, Szalai – Tóth, Varjas Z., Iszlai, Varjas L. – Kalocsai, Földi

A Balmazújváros mai első mérkőzésén egygólos vereséget szenvedett a másodosztályú Szeged 2011-től - az új igazolás Shindagoridze öngóljával alakult ki az 1-0-s eredmény.

Balmazújváros-Szeged 2011 0-1 (Shindagoridze 44. – öngól)

Szécsi Gergő (Horváth László, 46.) – Bokros Tibor, Kónya Márk, Jagodics Bence, Virág Aladár – Harsányi Zoltán (Erdei Carlo, 65.), Irakli Majszuradze, Haris Attila, Zsiga Ervin – Lasha Shindagoridze, Kamarás György (Orovecz Ádám, 65.)

Balmazújváros-Luceafarul Oradea 0-1 (Anarei Anthoni  55.)

A Balmazújváros a második felkészülési mérkőzésén 1-0-ra kikapott a román Luceafarul Oradea csapatától.

Balmazújváros: Pogacsics Krisztián – Yuriy Habovda, Póti Krisztián, Tamás László, Eke Uzoma – Vajda Sándor, Sigér Dávid (Schmid Áron, 27′), Ante Batarelo, Andrics Nemanja – Bachana Arabuli, Rudolf Gergely

NB II

A Gyirmót Horváth megpattanós lövésével került előnybe a Dunaszerdahely ellen, de Marco Rossi együttese a második játékrészben Kone találatával egyenlített. A győzelmet mégis az NB II-es csapat szerezte meg, miután a DAC kapusa az őt megtámadó Stieberbe rúgta a labdát, amely ezután a kapuban kötött ki (2-1).

Gyirmót-DAC 2-1 (Horváth 25., Stieber 85., ill. Kone 79.)

Gyirmót: Sebők (Rengel 46. perc) – Villám B. (Achim 57. perc), Lázár, Szilvási (Széles I. 57. perc), Présinger (Németh Zs. 66. perc) – Paku, Nagy P. – Czár (Szalánszki 66. perc), Stieber A., Sandal (Kőris 66. perc) – Horváth R. (Farkas Z. 57. perc)

A Budaörs úgy játszott 4-4-es döntetlent a szlovák másodosztályú Komárno ellen, hogy az NB II-es csapat már 4-1-re is vezett. A Budaörs a második félidőben ismét középpályásként vetette be kapusát, Kemenes Szabolcsot.