Edzőmeccsek: A Fradi az utolsó pillanatban egyenlített az NB II-es Haladás ellen, megint nyert az MTK

A Ferencváros a szombathelyiekkel játszott döntetlent, a Budafok viszont kétgólos előnyből 3-2-re kikapott az ugyancsak élvonalbeli MTK Budapest elleni, 120 perces keddi mérkőzésen.
Dudás Gábor 2020. július 21., kedd 19:19
Szerző: Dudás Gábor 2020. július 21., kedd 19:19

Felkészülési mérkőzés, Ausztria:

Ferencváros - Haladás 2-2 (Szánthó 21., Ramadan 92., ill. Kiss B. 43., Jancsó 75.)

FTC, I. félidő: Gróf – Botka, Blazic, Iyinbor, Heister – Vécsei (Csonka, 9.), Haratin (Somália, 32.) – Szánthó, Katona, Tokmac – Boli

FTC, II. félidő: Bogdán – Lovrencsics, Frimpong, Dvali (Iyinbor, 85.), Csontos – Somália, Csonka (Haratin, 60.) – Isael, Skvarka, Varga - Ramadan

Haladás: Rózsa (Verpecz, 46.) – Csilus, Mocsi, Devecseri (Doktorics, 68.) – Tóth D. (Schimmer, 65.), Holdampf, Szekér (Jancsó, 46.), Kiss B., Bosnjak (Németh Milán, 46.) – Tóth B. (Simon A., 65.), Medgyes (Németh Márió, 80.)

Az FTC első ausztriai edzőmérkőzésén 2-2-es döntetlent játszott a Szombathelyi Haladás ellen.

A 9. percben hozta meg az első sérülést, méghozzá egy igen balszerencsést: Szánthó és Vécsei csúnyán összefejelt, utóbbit emiatt le is kellett cserélni. A 21. percben aztán jött az első Fradi-gól is: Heister adott be a balról, Szánthó pedig a hosszú oldalon a kapuba vágta a labdát (1-0). A 43. percben aztán jött a haladás egyenlítő gólja, ekkor Kiss Bence indult meg középen, elvitte a fiatal Iyinbor mellett a labdát, majd 17 méterről lőtt, a labda a jobb kapufáról pattant a kapuba, Grófnak nem volt esélye védeni (1-1).

Az első játékrészben főleg Tokmac veszélyeztetett, a másodikban pedig a kispadról beállt Ramadan volt igen aktív a fővárosiaknál a fradi.hu beszámolója szerint, de meglepetésre az NB II-es szombathelyiek fordítani tudtak. A 75. percben, egy kipattanó labda után Jancsó ballal hatalmas gólt tekert a jobb felső sarokba (1-2).

Ezzel azonban még nem volt vége: a 87. percben Simon a Fradi egyik kapufáját döngette meg, de végül az FTC örülhetett, hiszen a 92. percben Lovrencsics beadását Ramadan lőtte a léc alá (2-2).

Felkészülési mérkőzés, Szlovénia:

Budafok - MTK Budapest 2-3 (Skribek 14., Zsóri 54., ill. Ramos 55., Bíró B. 97., Prosser 110. - 11-esből)

Budafok: Póser - Iharos, Vaszicsku, Romic, Medgyes - Filkor, Oláh, Lőrinczy, Skribek - Kovács, Takács

Cserék: Kovács, Bese, Kirják, Margitics, Fekete, Soltész, Micsinai, Szebenyi, Zsóri, Kulcsár, Ihrig-Farkas

MTK, I. félidő: Somodi - Ikenne-King, Pintér, Ferreira, Barna - Kata, Mezei, Palincsár - Gera, Lencse, Ramos.

MTK, II. félidő: Mijatovic - Varju, Baki, Nagy - Balázs, Cseke, Katona, Herrera - Prosser, Bíró, Schön.

Összecsapott egymással kedden a Budafok és az MTK Budapest, azaz az élvonal két jelenlegi újonca is, méghozzá Szlovéniában. A kétszer 60 perces találkozó félidejében még a budafokiak vezettek 2-1-re (sőt, korábban 2-0-s előnyben is voltak), de a kék-fehérek Bíró Bence góljával, illetve Prosser 11-esével fordítani tudtak.

Michael Boris csapata így a negyedik felkészülési találkozóját is megnyerte a nyáron. (forrás és fotó: mtkbudapest.hu)