Triplázó csatára vezérletével tért vissza az élre a Vidi - hétgólos meccsen ütötték ki a Lokit

A székesfehérvári csapat gólgazdag bajnokin verte simán a Debrecent, amivel Marko Nikolic csapata visszatért az NB I első helyére.
Csakfoci Admin 2017. november 18., szombat 21:36
Szerző: Csakfoci Admin 2017. november 18., szombat 21:36

Debrecen – Videoton 2-5 (Könyves 26., Takács 92. ill. Scepovic 11., 58., 66., Nego 22., Géresi 82.)

Nagyon erősen kezdett a két csapat. Az első ziccer a Videoton előtt adódott: Lazovic ugratta ki szépen Géresit, aki senkitől sem zavartatva vihette rá a labdát Nagyra, a Vidi támadója kötényben akarta belőni a kapuba a labdát, de a Loki kapusa nagyot védett. Az ellentámadásból hasonlót láthattunk a Lokitól: itt Mengolo lépett ki, megpróbálta átemelni a kijövő Kovácsikot, de a Vidi-kapus fejjel hárított. Egy perccel később újra fehérvári ziccert láthattunk, de ebből már gól lőtt: Lazovic adott óriási labdát az ismét kilépő Géresinek, aki ezúttal önzetlenül a mellette futó Scepovichoz passzolt, neki pedig már csak az üres kapuba kellett lőnie (0-1). Nem kellett sokat várni a második fehérvári gólra sem: Nego kapott remek kiugratást, elvitte a labdát Nagy Sándor mellett, és máris 0-2 állt az eredményjelzőn. A hazaiak azonban nem hagyták, hogy idejekorán eldőljön a bajnoki, Könyves Ferenczi gyorsan elvégzett szabadrúgása után higgadtan helyezett a bal alsóba (1-2). Kakaskodás és sárga lapok következtek, egygólos vendégelőnnyel mehettek pihenőre a játékosok.

A fordulást követően Varga Kevin közel járt az egyenlítéshez, ehhez képest 1-3-ra módosult az állás: Géresi beadása után Ferenczit megelőzve lőtt a hálóba. És jött a harmadik Scepovic-gól is: Juhász lerántásáért kapott büntetőt a Vidi, a fehérváriak légiósa pedig nem hibázott (1-4). Közel járt a negyedik góljához is Scepovic, de túl sokat várt, így Bényei menteni tudott. De nem állt le négynél a Videoton, Géresi remek tekerése után már 5-1-re vezetett a vendégcsapat, az hosszabbítás perceiben pedig a csereként beállt Takács Tamás egy megpattanó lövés utáni góllal kozmetikázott az eredményen (2-5). A Videoton győzelmével visszavette az első helyet a tabellán, a Debrecen maradt a harmadik.

ÍGY ÁLL AZ NB I MEZŐNYE - KATTINTS A FRISS TABELLÁÉRT!