Fotó: dvsc.hu

Totális összeomlás a szünet után, története legsúlyosabb NB I-es vereségét szenvedte el a Gyirmót

Az első félidő alapján sokkal közelebb állt a vezetés megszerzéséhez a Gyirmót, a szünet után azonban nagyot fordult a világ és hazai kiütés lett a vége.
Nyikes Zoltán 2021. szeptember 10., péntek 21:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. szeptember 10., péntek 21:52

"Nem mondok újat azzal, hogy a Gyirmót felé van tartozásunk: az előző bajnokságban oda-vissza kikapott a csapat a pénteki riválistól" - nyilatkozta a 6. forduló nyitómérkőzése előtt a Debreceni VSC edzője, Huszti Szabolcs.

1. félidő

Az első játékrész azonban egyáltalán nem úgy nézett ki, hogy ebből reváns lesz, többnyire ugyanis a gyirmótiak akarata érvényesült és a kapu előtt is a vendégek voltak veszélyesebbek. Az első 30 percben Hasani és Herjeczki is kísérletezett, előbbi nem talált kaput, utóbbi lövésénél Kosicky védett, ezt követően pedig már szórványos füttyszót is lehetett hallani a hazai közönség soraiból.

A 33. percben aztán megszületett az első debreceni kaput eltaláló lövés: Ugrai kapott kiugratást, majd Ikicet kétszer is becsapta a 16-oson belül és a rövidbe tartó lövését védte lábbal a kapus. A szünet előtt kis híján vezetést szerzett a Gyirmót, ám egy szöglet után Széles fejese el a bal oldali kapufáról kifelé pattant.

A DVSC első félidei játékával láthatóan nemcsak a szurkolók, hanem a szakmai stáb is elégedetlen volt, hiszen a szünetben a Toldi-Huszti edzőpáros kettőt is cserélt: Korhut helyett Sós, Soltész helyett pedig Bárány érkezett a pályára.

2. félidő

A második játékrész elején pedig villámrajtot vett a Loki, hiszen az 51. percben már 2-0 állt az eredményjelzőn: előbb Dzsudzsák jobb oldali szabadrúgását követően a hosszún Deslandes fejelte be középre a labdát, ahol érkezett Bévárdi és 3 méterről a hálóba bombázott, majd Ugrai 18 méterről lőtt, a labda pedig Szélesen megpattanva és a kapufát is érintve a jobb alsóban kötött ki.

Majdnem azonnal összejött a szépítés a vendégeknek, az 53. percben Ikic fejese a jobb sarokban kötött ki, de az asszisztens lest jelzett, hosszas videóbírózást követően pedig kiderült, hogy jó döntés született. Amikor pedig a Gyirmót újra kezdte volna átvenni a találkozó irányítását, két gyors ellentámadásból újabb két gólt szerzett a DVSC, ezzel pedig eldöntve a három pont sorsát.

A 64. percben  Bárány lekészítése után Sós csavart 12 méterről a bal felsőbe, két percre rá pedig Dzsudzsák remek indítása után ismét Sós volt eredményes, aki ezúttal a bal oldalról beindulva, 15 méterről kilőtte a bal alsót, 4-0. Az óriási gyirmóti összeomlásnak ezzel még nem volt vége, a 77. percben ugyanis Nagy Patrik veszített labdát 25 méterre a saját kapujuktól, majd Bárány passzolt Ugraihoz, aki 20 méterről a bal sarokba lőtt, 5-0.

A vendégeknél a csereként pályára lépő Varga kétszer is veszélyeztetett fejjel, de nem sikerült kozmetikáznia az eredményen, így a Gyirmót története legsúlyosabb vereségét szenvedte el az NB I-ben, a DVSC-nek pedig összejött a reváns.

NB I, 6. forduló

Debreceni VSC–Gyirmót FC Győr 5-0 (Bévárdi 47., Ugrai 51., 77., Sós 64., 66.)

DVSC: Kosicky - Kusnyír, Deslandes, Baráth, Korhut (Sós, 46.) - Bényei, Dzsudzsák - Bévárdi (Gyönyörű, 88.), Soltész (Bárány, 46.), Ferenczi - Ugrai (Tischler, 86.).

Gyirmót: Rusák - Major (Szegi, 68.), Széles, Ikic, Zeke - Vass, Nagy P., Radics (Hajdú, 68.) - Herjeczki (Medgyes, 68.), Simon, Hasani (Varga B., 68.).

Toldi: "A játékosok felszabadultak azután, hogy két gólt szereztünk"; Csertői: "Két perc alatt eldőlt a sorsunk" - edzői értékelések
Így látták a szakvezetők az OTP Bank Liga 6. fordulójának nyitómérkőzését. Edzői értékelések.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.