Óriási fordulat jött az NB II csúcsrangadóján

A másodosztály két legtehetősebb klubjának vasárnapi összecsapásán a DVSC 2-1-re kikapott otthon a Vasas ellen, így már csak 2 pontos előnnyel vezeti a tabellát.
Dudás Gábor 2021. február 28., vasárnap 21:22
Szerző: Dudás Gábor 2021. február 28., vasárnap 21:22

A DVSC sokáig csak pontrúgásokból, illetve távoli kísérletekkel veszélyeztetett, az első igazi helyzetre pedig a 35. percig kellett várni, azt viszont a Vasas dolgozta ki: Radó 11 méteres lövését védte bravúrral Gróf. Nem sokkal később az újabb különpárbajt megint a Loki kapusa nyerte.

A második játékrész sem hozott sokkal nagyobb izgalmakat, mint az első, míg nem a 66. percben megszerezte a vezetést a debreceni csapat. Bódi jó bepassza után Sós Bence két méterről talált az üres kapuba (1-0).

Már-már úgy tűnt, a Loki ki is húzza a végéig, amikor három perc alatt minden megfordult: Feczesin előbb büntetőből, majd a nemrég igazolt Berecz passzából volt eredményes, így a Vasas a maga javára fordította az összecsapást (1-2).

A DVSC a hazai vereségével is vezeti még a tabellát az NB II-ben, de a Vasas csak 2, a Gyirmót pedig csak 4 ponttal van lemaradva.

Merkantil Bank NB II, 26. forduló:

DVSC - Vasas 1-2 (Sós 66., ill. Feczesin 85., 88. - az elsőt 11-esből)

Haladás - Kaposvár 4-0 (Tóth M. 4., Kiss B. 7., 17. – a másodikat 11-esből, Dragóner F. 38.)

NB II: 26 perc alatt 5 gól, majd 2-7, Priskin robog a gólkirályi cím felé - eredmények, tabella
Az Ajka az első félórában kiütötte idegenben az élcsapatnak számító Budaörsöt, majd végül 7-2-re győzött. A Gyirmót szolnoki sikerével maradt a dobogón, az ETO pedig Priskin góljával verte a sereghajtó DEAC-ot. A válogatott támadó - egy találattal megelőzve az ajkai Nagy Mihályt - vezeti a góllövőlistát is.