NB I: Későn ébredt a Loki, de egy pontot így is elcsent a dobogós Kecskeméttől

A Kecskemét remek játékkal tett szert kétgólos előnyre, a Loki azonban a második félidőben feléledt és le tudta dolgozni a hátrányát.
Póczik Dávid 2022. október 29., szombat 18:53
Szerző: Póczik Dávid 2022. október 29., szombat 18:53

A 10. percben Tóth sarkazása után Banó-Szabó tolta a labdát Nagy Krisztián elé, aki betört a tizenhatoson belülre, elvitte a labdát Gróf mellett és közelről a kapuba passzolt, 1-0.

A 17. percben Dzsudzsák szabadrúgása után Varga került helyzetbe, de ötméterről, pattanásból fölé vágta a labdát. 10 perccel később Banó-Szabó tálalt Tóth elé, aki Ferenczi zavarásában fejelt a kapu fölé.

Az első 45 percben a hazaiak voltak aktívabbak, többet volt a labda a debreceniek térfelén. A Loki inkább pontrúgások után veszélyeztetett.

Rögtön a második félidő elején megduplázta előnyét a KTE. Banó-Szabót játszott meg sarokkal Tóth 19-20 méterre a kaputól. Banó-Szabó ezután óriásit szólózott, három embert is kicselezett, míg beért a tizenhatoson belülre, majd bal külsővel a jobb alsóba pöckölte a labdát, Gróf mellett, 2-0.

Az 55. percben Ferenczi balról adott középre egy labdát, amire Szécsi érkezett és az ötösön belülről a kapu középe pörgette a labdát, 2-1.

A 87. percben egy lepattanó labdát Varga J. egyből kapura rúgott 12 méterről. A lövésbe beleért egy kecskeméti védő, így Varga B. mellett a kapuba pattant a labda, 2-2. A ráadásban a győzelmet is megszerezhette volna a DVSC, Varga B. óriásit mentett Bárány fejesénél.

A Debrecen le tudta dolgozni kétgólos hátrányát, így a csapatok 1-1 ponttal távoznak Kecskemétről.

NB I, 13. forduló

Kecskeméti TE-Debreceni VSC 2-2 (Nagy 10., Banó-Szabó 47., ill. Szécsi 55., Varga J. 87.)

KTE: Varga B. - Szalai G., Belényesi (Ryashko 36.), Szabó A. - Nagy K., Banó-Szabó (Sági 68.), Vágó, Szuhodovszki, Zeke - Tóth, Katona (Szabó L. 57.)

(cserék: Varga Á., Kersák, Sági, Grünvald, Duranovic, Bodor, Buna, Szabó L., Ryashko, Szalai Sz., Gréczi)

DVSC: Gróf - Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi - Varga, Neofytidis (Manrique 62.) - Bódi (Sós 71.), Babunski (Bárány 80.), Dzsudzsák - Szécsi (Kyziridis 71.)

(cserék: Megyeri, Hrabina, Manrique, Bárány, Romanchuk, Horváth, Sós, Bévárdi, Kyziridis, Olawale, Charleston)

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.